14tego lutego ma wyjsc Lenny

Wszystko Off Topic
Utumno
Beginner
Posty: 432
Rejestracja: 09 listopada 2008, 13:04
Lokalizacja: Gdansk

14tego lutego ma wyjsc Lenny

Post autor: Utumno »

Pare dni temu wyszedl wreszcie d-i RC2, dzisiaj czlonek Release Team, Adeodato Simó, wyslal na debian-devel dosc kategorycznie brzmiacy mail w ktorym wyznaczyl date release'u: 14 luty.

Mozna to sobie samemu poczytac TUTAJ

Na teraz pozostalo 65 RC-bug'ow i co nie zostanie poprawione do 14tego - bedzie bezlitosnie wyciete z Lennyego. Wstrzymujemy oddech :-o
maly
Beginner
Posty: 289
Rejestracja: 03 lipca 2007, 14:52

Post autor: maly »

Ekspresowo ;-) Trzymamy kciuki za 14lutego.
Awatar użytkownika
SpeedVin
Beginner
Posty: 101
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 16:23
Lokalizacja: /dev/null

Post autor: SpeedVin »

Ja czytając wiadomość, na linuxnews.pl w komentarzach zauważyłem, że ktoś napisał o dacie wydania stabilnej wersji Lennego, byłem zaskoczony i cieszę się z tego powodu bardzo ;-)
agavoides
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 23 listopada 2008, 16:14
Lokalizacja: Otwock

Post autor: agavoides »

Też się cieszę. Chciałbym mieć stabilny system ale i się obawiam czy ta "stabilność" mi gładko przejdzie jeszcze nie wiem jak mam się do tego zabrać czy przygotować, bo chyba nie od nowa instalować.
pozdrawiam Jurek
aha że jest wydany stabilny to chyba od Was się wpierw dowiem :-D
sidjestgit
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 06 grudnia 2008, 17:55

Post autor: sidjestgit »

Zainstalowalem Lennego rc2 z lxde
nie dziala mi dzwiek na youtube itp (musze poszukac - pierwszy raz mam taki "problem")

Fajnie ze dodali troche firmware.
Iwlwifi jest na bugliscie - szkoda jesli by to wycieli.

W obecnej formie Lenny smiga superancko

(pozostala mi tylko instalacja sterownikow nvidia oraz wine - dotychczas wszystko instalowalo sie bez najmniejszych bledow - a lxde na 4 rdzeniach i 8GB ramu ... "dziala calkiem niezle" :mrgreen: )
ziecio
Posty: 86
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 11:58

Post autor: ziecio »

Ja to już nie rozumie której stronie wierzyć tej podanej przez Utumno, czyli http://bts.turmzimmer.net/details.php?b ... fresh=1800 , czy tej http://bugs.debian.org/release-critical/ :-/
sidjestgit
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 06 grudnia 2008, 17:55

Post autor: sidjestgit »

Jednak namieszalem sobie w tym Lennym. Doinstalowalem całe KDE. Po przejsciu na LXDE system zamulil. Zainstalowalem wszystko od zera (tym razem nie uzywalem synaptica ani aptitude - tylko apt-get).

Najnowsze sterowniki (nie legacy) do karty nvidia (8800 GTS 512) zainstalowaly sie z palca..
Czat na onet dziala nadal tylko z javka Suna - a filmy na Youtube zaczely "mowic" po instalacji flasza "ze strony producenta" (paczka deb dla *buntu).

Iceweasel z "belki - paska" uruchamia sie natychmiast - natomiast z pulpitu od 3 do 5 sec.

Uzywam monitora 24" i musze "mieszac" czcionkami - zmiana ustawien czcionek zajela sekunde.
By ustawic przyzwoita jakosc dzwieku na glosnikach 5,1 musialem zainstalowac gnome-alsamixer (karta SB Audigy 2 ZS Platinum PRO) - do zmiany glosnosci (klawiatura Microsoft Sidewinder X6) doinstalowalem Kmixa).

Dzwiek dziala nawet swietnie, nie tak jak w przypadku Ubuntu i pulseaudio (mozilla-mplayer miewal sklonnosc do przesterowywania - dzwiek charczal).

Lxde jest lekkie - jednak konfiguracja systemu (gui) jest kiepska - moze nie tyle Lxde co PCManFM.

Po instalacji sterownikow NVidia konfigurator Xow ustawil mi uklad klawiatury na angielski (trzeba po instalacji sterownika recznie dodac uklad klawiatury).

Na koniec - ta wersja sterownika Nvidia (nie - legacy) - NVIDIA-Linux-x86-180.22-pkg1.run - instaluje sie bez problemu na Debian Lenny (RC2 z kernelem 2.6.26-1-686).

Dobranoc.
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtekz_ »

Niektóre z tych błędów są bardzo poważne (np. samba czy python), ciekawe, czy zdążą? Bo chyba nie wydadzą lenny'ego bez samby? ;-)
LordD
Posty: 15
Rejestracja: 12 grudnia 2008, 11:16
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: LordD »

Walentynki przynoszą pecha, już lepiej niech przesuną datę premiery.
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

Utumno pisze:14 luty.
Czyli już jutro ;)
Zablokowany