ksi

Wszystko Off Topic
judin
Posty: 30
Rejestracja: 08 grudnia 2008, 17:31

ksiąŻka - Debian GNU/Linux 3.1. Biblia

Post autor: judin »

Witam,

Noszę się z zamiarem kupienia tej książki:

książka Debian

Chciałbym się Was poradzić zaawansowanych Debianowców czy warto? Wydanie jest 2006, wiec sami wiecie że 2 lata to trochę dużo i opisywany tam system to Debian 3.1 - co o tym myślicie, a może macie inne propozycje.
Awatar użytkownika
qbsiu
Beginner
Posty: 491
Rejestracja: 19 marca 2007, 19:47
Lokalizacja: £DZ

Post autor: qbsiu »

Niby książka obszerna, itp... Mało konkretów - nie polecam! Większośc informacji to co wklepać, żeby zainstalować Apacha, Postfixa, niby napisane jak zabezpieczyć, a w gruncie rzeczy to tylko przedstawione sposoby zabezpieczenia. Więcej informacji znalazłem na necie. Twój wybór, zależy jak długo pracujesz z linuksem/Debianem.
Pozdrawiam!
P.s. Taka jest moja opinia, jeżeli się ktoś ze mną nie zgadza, trudno. ;-)

--edit--
Jeżeli już planujesz zakup, to sprawdź na allegro, chyba taniej: http://allegro.pl/search.php?string=Deb ... tegory=239
Awatar użytkownika
Redhead
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 17 lipca 2007, 17:37

Post autor: Redhead »

http://qref.sourceforge.net/ << polski debian reference w pdf

reszta poradnikow do wszelakich programow jest od groma na necie, jak przedmowca napisal
judin
Posty: 30
Rejestracja: 08 grudnia 2008, 17:31

Post autor: judin »

No tak ale ja chcialbym miec wszystko w jednym miejscu...a moja przygoda z debianem sie dopiero zaczyna...
Awatar użytkownika
qbsiu
Beginner
Posty: 491
Rejestracja: 19 marca 2007, 19:47
Lokalizacja: £DZ

Post autor: qbsiu »

Hmm... Wszystko w jednym miejscu powiadasz :-)
debian.linux.pl
dug.net.pl
debianusers.pl
google.pl
więcej nie potrzeba ;-)
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Internet według mnie nigdy nie zastąpi książki. Fakt, wiedza w książce jest ,,martwa'', zawartość internetu cały czas się zmienia, ale książkę spokojnie poczytasz w poczekalni u lekarza, siedząc na kiblu, słowem - możesz mieć ją zawsze ze sobą. Jasne, można nosić laptopa z blueconnectem i czytać ,,w drodze'', ale niech Ci padnie bateria.
Idealnym rozwiązaniem byłoby wydrukowanie, ewentualnie kupienie jakiegoś czytnika pdfów z monochromatycznym ekranem wysokiej rozdzielczości - ale cena potrafi czasem przekroczyć cenę najnowszego jajpoda.
Dobrym przykładem jest choćby Symfonia Grębosza - dawno temu zassałem z jakiegoś wareza i co? Przecież nie będę ślepił w monitor, poczytać lubię w busie, w łóżku, wygodnie. Dlatego właśnie wolę kupić książkę - nie dość, że wspomogę autora (i wydawnictwo), to jeszcze mam źródło wiedzy, które nie okupuje mi miejsca na monitorze i zawsze mogę się z nim skonsultować - nawet jak elektrownia zastrajkuje.
Jeśli o samą książkę chodzi - polecam. Jeśli jesteś początkujący to ta książka będzie akurat dla Ciebie. Miałem ją w rękach i wertowałem - cześć rzeczy pewnie będzie przestarzała, ale jako takie podstawy załapiesz. No i możesz ją mieć ze sobą zawsze.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

judin, nie dubluj tematów. Skorzystaj z ,,szukajki'' na forum. Hasło w tym wypadku ,,biblia''.

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=4498
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=8584
judin
Posty: 30
Rejestracja: 08 grudnia 2008, 17:31

Post autor: judin »

To moze inaczej.

Czy zna ktos ew. premiere nowej biblii Debiana? Czy mozna to gdzies sprawdzic?
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

lis6502 pisze:Dlatego właśnie wolę kupić książkę [...]
Przecież nie dyskutujemy tu na temat tego co jest lepsze - książka czy internet, tylko czy ta konkretna książka jest godna polecenia.
judin pisze:Nosze sie z zamiarem kupienia tej ksiazki:
Moim zdaniem nie warto. Jej opis dotyczy "historycznej" już wersji Debiana. To prawda, że pewne rzeczy się nie zmieniły, ale prezentowane tam opisy nie są na tyle uniwersalne zwłaszcza dla początkującego użytkownika. Niestety (albo stety) w przypadku oprogramowania OpenSources internet jest głównym i podstawowym źródłem wiedzy na temat jego działania.
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Akkon pisze:
lis6502 pisze: Dlatego właśnie wolę kupić książkę [...]
Przecież nie dyskutujemy tu na temat tego co jest lepsze - książka czy internet, tylko czy ta konkretna książka jest godna polecenia.
Może i nie jest to głównym tematem dyskusji]qbsiu[/b].
ODPOWIEDZ