Echa w

Wszystko Off Topic
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

To forum jest o Debianie i moim zdaniem powinno tak zostać. Użytkownicy innych dystrybucji mają specjalny dział, w którym mogą opisywać swoje problemy. Tworzenie jednego wielkiego forum jest całkowicie niepotrzebne i na dłuższą metę spowoduje jedynie problemy.
sidjestgit pisze:Widywalem nie raz jak na Forum Ubuntu modki "glanowali" nowych userow - na dzien dobry kubel zimnej wody i kop w zeby - posty lecialy do kosza nawet za brak ogonkow. Nie popieram takiego zachowania.
Ja również i tutaj nigdy takie zachowanie nie będzie tolerowane (przynajmniej przeze mnie :) ).

Co do dlp i dug to rzeczywiście był kiedyś pomysł połączenia obu boardów, ale to przedsięwzięcie wydaje się być zbyt skomplikowane. Moim zdaniem dobrze jest jak jest ].
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

RGR chce stworzyć coś co już istnieje:

http://www.linuksowo.pl

Wszystko w temacie.
RGR
Posty: 33
Rejestracja: 12 września 2008, 10:43
Lokalizacja: Stroza k. Lodzi

Post autor: RGR »

@davidoski

Proszę przeczytaj raz jeszcze posta ze zrozumieniem. Pisząc jako pewnik że RGR chce coś stworzyć coś o czym autor absolutnie nie wspomniał, w sposób ewidentny próbujesz wykoleić dyskusję i sprowadzić ja na manowce. Pozostaje mieć nadzieję iż robisz to na skutek niewiedzy nie w sposób zamierzony. ;-)
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

W sumie nie chciałem już nawet odpowiadać na twojego posta, ale niech będzie ostatni raz w tym niepotrzebnym topicu.
Wygląda na to, że sam nie wiesz o co ci chodzi. Najpierw piszesz:
RGR pisze:Bezpośrednim celem mojej dyskusji jest wywołanie publicznej dyskusji, oraz marzenie powstania jednego silnego portalu zbierającego wiedzę z zakresu systemów z rodziny Debian.
a kiedy ci pokazuję, że takie coś już jest i na dodatek dotyczy wszystkich dystrybucji to piszesz, że wcale tego nie chcesz.

Bardzo zabawne jest też:

"celem mojej dyskusji jest wywołanie dyskusji"

Wybacz, ale jeśli chcesz, aby twoje posty czytać ze zrozumieniem to musisz zacząć pisać z sensem.

EOT
RGR
Posty: 33
Rejestracja: 12 września 2008, 10:43
Lokalizacja: Stroza k. Lodzi

Post autor: RGR »

Nadal nie rozumiesz, i niestety kierujesz się w stronę konfrontacji :(

Aby nie powodować ewentualnych spięć wycofuję się z dalszych komentarzy Twojej wypowiedzi.
sidjestgit
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 06 grudnia 2008, 17:55

Post autor: sidjestgit »

Powstało nowe UbuForum:
http://osnews.pl/powstalo-nieoficjalne-forum-ubuntu/
Czemu mnie nie dziwi, że to akurat Adrian zrobił konkurencje Sylwestrowi?
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtekz_ »

Do RGR:
1. Googlarka przyjacielem człowieka. To nie fora są kopalnią wiedzy, tylko ludzie, którym chce się tą wiedzę upubliczniać.
2. Na tym forum, przynajmniej w moim odczuciu, admini są normalni, Twoje emocje nie zostaną więc odwzajemnione.
3. Nigdy nie korzystałem z Ubuntu i raczej nie zamierzam, więc konflikty użytkowników Ubuntu mało mnie obchodzą.
4. A to Polska właśnie ;-)

Pozdrawiam
RGR
Posty: 33
Rejestracja: 12 września 2008, 10:43
Lokalizacja: Stroza k. Lodzi

Post autor: RGR »

Cóż miałem więcej nie pisać, szczególnie, że biorąc pod uwagę posunięcie z nowym forum Ubuntu okazuje się że autorowi chyba od początku przyświecała taka myśl.

Natomiast wracając na grunt naszego forum Wojtekz proszę rozwiń swoją myśl, albo mój poziom intelektualny ma strasznego doła albo Ty piszesz nie wiadomo o czym.

1/ Co ma Google do forum oraz razem wzięte to mojej pierwotnej wypowiedzi ?

2/ Nie masz zielonego pojęcia jak wyglądają moje emocje, więc proszę nie próbuj przyszywać mi negatywnych - bo tak odczytuję punkt 2. BTW to o jakie emocje w ogóle Ci chodzi ? Nie sądzę abym w jakimkolwiek punkcie posługiwał się emocjami. (Tak powyższe zdanie jest emocjonalne !)

3/ Również nie korzystam z Ubuntu ale jaki ma to związek z moją pierwotną wypowiedzią.

ALL
Z racji tego iż kolejna osoba próbuje w mojej ocenie wypaczyć moją pierwotną wypowiedź przyjmuję, że chyba po polsku pisać nie umiem i mój pierwszy post jest niezrozumiały. Tak więc aby uciąć ewentualne dalsze domysły postaram się napisać raz jeszcze.

Tym razem rozpocznę od podsumowania które postaram si rozwinąć.

1/ Cel podstawowy - rozpoczęcie dyskusji na temat włączenia użytkowników Ubuntu do fora Debiana (gdyby to się udało [o naiwności moja] scalenie forum Debiana i DUG)

2/ Ciekawość niejakiego Roberta Górajskiego jak widzą to inni ludzie, i czy moje wnioski odnośnie polskich użytkowników Internetu pokrywają się z odczuciami innych ludzi. Biorąc po uwagę odzew na mojego posta z Waszej strony wnioskuję, że albo ja jako mówca nadaję się jedynie na szubienice albo Wy spojrzeliście na to co chcę przekazać w tak płytki sposób, że zęby bolą. (tak to jest drugie zdanie emocjonalne)

Aby jeszcze bardziej wyprostować próby przypisywani mi Bóg wie czego powiem iż między innymi dla tego zrezygnowałem z Windows na rzecz Linuksa i ogólnie trendów FLOSS ponieważ postrzegam wolne oprogramowanie jako przykład czegoś co znacznie bardzie mnie interesuje a mianowicie Wolna Kultura. Dla mnie WK to coś na kształt Biblioteki Aleksandryjskiej a tego typu ideały nie powstają same trzeba nad tym mocno pracować, a wszelkie podziały niszczą tą pracę.

Tak więc jeśli uważacie iż jest nadal o czym dyskutować (po fakcie) to piszcie pytajcie o co mi chodzi jeśli moje wypowiedzi nie są dobrze zrozumiałe za co serdecznie przepraszam, dajcie mi szansę wyjaśnienia sedna. Ale nie próbujcie przyszywać mi czegoś o czym zupełnie nie myślałem i co staram się przekazać.

Na koniec - poziom dyskusji i jakość pracy moderatorów tego forum w moim prywatny rankingu stoją na pierwszym miejscu dlatego zacząłem używać Debiana.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

Problemy for ubuntu zostawmy im samym.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby użytkownicy ubuntu korzystali z for debianowych co zresztą czynią.

Robienie duzego forum debianowego to moim prywatnym zdaniem też nie jest dobra droga.
Znalezienie czegoś co akurat się szuka na takim molochu jest bardzo trudne wręcz niemożliwe.

W wypadku DUGa i FDL fora te znakomicie się uzupełniają i oba wnoszą bardzo wiele do spolecznosci debiana.
Nie rywalizują ze sobą ale przy wzajemnym poszanowaniu pomagaja poczatkujacym.
Często odpowiedzią na jakiś problem jest link do rozwiązania na drugim forum.

Nie ma co poprawiać czegoś co działa dobrze bo można tylko pogorszyć.
RGR
Posty: 33
Rejestracja: 12 września 2008, 10:43
Lokalizacja: Stroza k. Lodzi

Post autor: RGR »

OK zatem prawdopodobnie ja się myliłem. Przepraszam za wprowadzenie niewielkiego zamieszania.
ODPOWIEDZ