Lxde, nowe i jedno z najlżejszych

Wszystko Off Topic
raggo82
Posty: 94
Rejestracja: 12 lutego 2008, 20:44

Post autor: raggo82 »

fnmirk, po naciśnięciu prawego przycisku myszy mam wyświetlone menu, które chciałbym sobie poustawiać "pod siebie" i nie wiem co edytować i gdzie.
Wiem, że w /home/użytkownik/.config są pliki konfiguracyjne lxpanelu i lxde, ale nie widziałem tam żadnych plików konfiguracyjnych ani wpisów dotyczących menu.
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

To jest menu menedżera okien - openbox.
Ja używam fluxboksa jako wm i tam konfiguracja menu jest w ~/.fluxbox/menu, w openboksie o ile pamiętam było jakoś podobnie.
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

Zainstalowałam, popróbowałem i mam kilka spostrzeżeń. Jak pisał giaur uruchamia się błyskawicznie. Miejscami występują braki w spolszczeniu, na szczęście to z reguły drobne i całkowicie intuicyjne składniki. Pogramy dedykowane są naprawdę leciutkie, a przy tym ładnie wyglądają. Szybkość działania systemu najlepiej widać jak się uruchamia takie kobyły jak OpenOffice i podczas przeskakiwania pomiędzy pootwieranymi oknami.

W tym miodzie jest jednak również łyżka dziegdziu, a przynajmniej u mnie :-/
Zamiast polskich liter uzyskiwanych za pomocą kombinacji ALT+litera, uruchamiają mi się różne skróty. Nie miałem czasu tego rozgryźć, ale to przeczy informacji o tym, że nic nie trzeba konfigurować.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Akkon pisze:Zamiast polskich liter uzyskiwanych za pomocą kombinacji ALT+litera, uruchamiają mi się różne skróty.
U mnie działa wszystko normalnie i bez konfliktów.

Edycja:
raggo82, otwórz sobie PCMan File Manager, następnie: Preferencje. W zakładce Pulpit zaznacz opcję:
General: Pokaż menu menadżera okien przy klikaniu w pulpit.

I teraz możesz skorzystać z tego co napisałem wcześniej oraz z tego o czym wspomniał parrotlarch.
Awatar użytkownika
ModY_WzM
Beginner
Posty: 131
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 21:26

Post autor: ModY_WzM »

Menu w openbox jest w

Kod: Zaznacz cały

~/.config/openbox/menu.xml
Z LXDE już spotkałem się wcześniej dzięki pcmafm, który jest moim niezastąpionym menadżerem plików w iksach. Mogę śmiało napisać, że te środowisko jest szybkie w główniej mierze dzięki openboksowi.
thalcave
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:57
Lokalizacja: gdynia

Post autor: thalcave »

raggo82, możesz użyc programu obmenu by edytować menu Openboksa aplikacją graficzną. Jest to dużo przyjemniejsze niż edytowanie pliku ~/.config/openbox/menu.xml
raggo82
Posty: 94
Rejestracja: 12 lutego 2008, 20:44

Post autor: raggo82 »

ModY_WzM, menu openboxa w lxde jest w

Kod: Zaznacz cały

/usr/share/lxde/openbox/menu.xml
thalcave, dziękuję za podpowiedź z obmenu.

[Dodano: 2008-11-28, 14:39]
parrotlarch, jak zmieniłeś wm openboksa na fluxboksa? Zmieniając wpisy w

Kod: Zaznacz cały

/etc/xdg/lxsession/LXDE/default
[Dodano: 2008-11-28, 15:05]
Już wiem :) aby zmienić wm trzeba dokonać zmian w:

Kod: Zaznacz cały

/etc/xdg/lxsession/LXDE/default
Z openboksa na fluxboksa wraz z ścieżką do konfiguracji oraz zmienić w:

Kod: Zaznacz cały

/etc/xdg/lxsession/LXDE/config]
openbox-lxde na fluxbox.
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

Jak mowilem, nie uzywam lxde, tylko wiekszosci programow do niego (nie lubie np. lxpanel i mam panel z fluxboksa).
Nigdy nie instalowalem metapaczki lxde.
Po prostu uzywam fluxboksa i programów dla lxde: pcmanfm (od poczatku jak mam Linuksa, jeszcze nie lxde i jeszcze nawet nie Debiana, tapete jednak ustawiam fehem, a nie pcmanfm) gpicview, lxappearance i cala reszte.
raggo82
Posty: 94
Rejestracja: 12 lutego 2008, 20:44

Post autor: raggo82 »

parrotlarch pisze:Ja używam fluxboksa jako menadżera okien
Więc myślałem, że masz środowisko lxde a fluxboksa jako menadżera okien (tak jak ja teraz).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
r35
Posty: 15
Rejestracja: 17 listopada 2008, 17:55

Post autor: r35 »

Witam. Mam pytanie - jak ustawić rozdzielczość ekranu w LXDE tak aby po restarcie systemu była zachowana, jeżeli w Display Settings ustawię rozdzielczość to po ponownym włączeniu systemu powraca mi do wartości 1400x1050.
ODPOWIEDZ