Blogi o Debianie i serwerach

Zbiór odnośników do interesujących stron www
wi3z
Posty: 13
Rejestracja: 22 września 2010, 16:40

Blogi o Debianie i serwerach

Post autor: wi3z »

Witajcie.
Czy możecie polecić mi jakieś blogi dotyczące Debiana i administracji serwerami? Ja obecnie czytam: blueman.pl, kubofonista.net, cabana.wro.com.pl, morfiblog.pl, notatnik.mekk.waw.pl.
Z góry dziękuję za wypowiedzi.
Pozdrawiam.
płatek
Posty: 4
Rejestracja: 25 marca 2014, 14:31

Post autor: płatek »

podbijam pytanie
Pakerro
Posty: 2
Rejestracja: 27 marca 2014, 22:58

Post autor: Pakerro »

Odpowie ktoś?
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Ja robiłem kiedyś to tak. W google czy w inna wyszukiwarkę wpisywałem hasło "debian" i leciałem po wszystkich stronach jakie wyświetliły w poszukiwaniu ciekawych artykułów. Wiadomo na początku nie znałem jakiej jakości są i jaką treść merytoryczną przekazują. Ale gdy poczytałem o danym temacie na kilku stronach potrafiłem
już ocenić kto dobrze pisze i które artykuły są wartościowe. Te wartościowe potem były drukowane i trafiały do segregatora z których się potem uczyłem, a dziś służą mi jako przypomnienie wielu rzeczy bo wszystko trudno zapamiętać. A i pamięć ulotna.


Ktoś kto siedzi w świecie serwerów niechętnie zdradza swoją wiedzę bo... tworzy sobie konkurencje ;) wśród innych.
Więc nie ma co liczyć na gotowce tylko samemu dochodzić szukać i się uczyć.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Ktoś kto siedzi w świecie serwerów niechętnie zdradza swoją wiedzę bo... tworzy sobie konkurencje ;) wśród innych.
to zaprzecza idei open source, nie lepiej wymieniać się doświadczeniem niż szufladkować swoją wiedzę? very bad ratio.. ;)

PS. jak jesteś dobrym specjalistą w swoim fachu to nie groźna Ci żadna konkurencja...
Awatar użytkownika
lessmian2
Member
Posty: 1088
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 19:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lessmian2 »

Problem w tym, że zazwyczaj dobrzy specjaliści, nie mają czasu na prowadzenie bloga. Bo dodać jeden wpis na rok to nie problem, ale aby robić to regularnie, przygotowując ciekawe i merytoryczne wpisy, trzeba na to poświęcić sporo prywatnego czasu.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Ja tam zam kilku, którzy są zapracowani, a czasami potrafią coś ciekawego nastrugać. I To nawet niekoniecznie o komputerach.
Ja myśle, że pisząc swoje how-to i udostępniając innym podnosisz swoją renomę na rynku informatycznym. O ile dobrze piszesz
]:>
klavierkrk
Beginner
Posty: 257
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:18

Post autor: klavierkrk »

lessmian2 pisze:Problem w tym, że zazwyczaj dobrzy specjaliści, nie mają czasu na prowadzenie bloga. Bo dodać jeden wpis na rok to nie problem, ale aby robić to regularnie, przygotowując ciekawe i merytoryczne wpisy, trzeba na to poświęcić sporo prywatnego czasu.

Dokładnie.
Jeszcze jest kwestia tzw. prac dyplomowych.
Tak naprawdę 1 dobry blog często równa się = magisterka/licencjat/praca inżynierska/doktorat.
A wiadomo, że lepiej napisać pracę dyplomową (nawet jak mniej osób przeczyta), oczywiście pod swoim nazwiskiem.

Jeszcze zostaje kwestia e-wydawnictw. Teraz bardzo łatwo jest wydać książkę (e-book) i na niej coś zarobić, szczególnie w przypadku specjalistów. Polecam: google>e-wydawnictwa. Po 1 godzinie odechciewa się jakoś pisać bloga. ;)
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Pisząc się uczysz(zapamiętujesz) ponadto masz zawsze wgląd do tak spisanej wiedzy i oprócz tego udostępniasz ją innym, oczywiście wiadomo nikt nie jest w stanie spisać wszystkich niuansów i rzeczy których się nauczył ale z tym czasem to przesadzacie Panowie, nikt przecież nie będzie pisał Potopu ;)
kred
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 04:53

Post autor: kred »

Jasne, że nie o Potop tu chodzi, ale o coś w rodzaju bloga publikującego czytelnie opisane rozwiązania w stylu "tips and tricks"
ODPOWIEDZ