Poradnik Debiana dla pocz

Zbiór odnośników do interesujących stron www
Awatar użytkownika
Spass
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 09 maja 2007, 16:25

Post autor: Spass »

Proponuję na końcu każdego akapitu w poradniku dodać jakiś mały link do góry, przenoszący nas na samą gorę do spisu treści (wyboru zagadnienia). Może w formie jakieś małej strzałki. A jeśli chodzi o kolory, to moim zdaniem są całkiem sympatyczne, dużo lepsze niż pokazywany wcześniej na screenach jasny róż. Dobra robota.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Kup sobie jeszcze jakąś domenkę - wtedy będzie pełny profesjonalizm :) . (mam nadzieję, że ovh obsługuje virtualne domeny)
Kas
Beginner
Posty: 138
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 00:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kas »

Akurat technologie internetowe to moja branża, więc postaram się (konstruktywnie!) skrytykować...

1. Kod XHTML jest nie zgodny ze standardem XHTML 1.0 Transitional.Swoją drogą czemu nie używasz najnowszego zatwierdzonego standardu XHTML 1.1. Nie mów, że się przejmujesz IE. :-P

2. Kod CSS zgodny ze standardem, ale można go mocno zoptymalizować. Wtedy zajmie mniej miejsca i będzie działa szybciej.

3. Podczas dołączania zewnętrznych danych (np. arkusze stylów) zawsze podawaj względne ścieżki dostępu. Bardzo dobry nawyk. Wystarczy mała zmiana w adresie i Twoja strony by nie działała jak trzeba.

4. Ogromne braki w meta danych. Gdzie są słowa kluczowe? Opis strony? Dane autora?

5. Gdzie jest typ MIME? Jak zgodność ze standardami to zgodność. :-)

6. Bardzo słabo zoptymalizowany kod XHTML i CSS. Popracuj nad tym.

7. Brak tokenu przy dodawaniu komentarzy. Aż tak bardzo chcesz mieć duuużo spamu?

8. Słabe spolszczenie WordPress.

9. Co to w ogóle za pomysł aby używać skryptu WordPress?!

Pełna lista błędów i niedoróbek jest znacznie dłuższa. Blog wygląda naprawdę ładnie. Na pewno jest też wypełniony ciekawą treścią, ale strony techniczna mocno kuleje. Chyba bardziej znasz się na Debianie niż na technologiach takich jak XML, XHTML, CSS. ;-)

Co do pomysłu zakupu domeny: nie zgadzam się. :-) O profesjonalizmie przede wszystkim świadczy dopracowanie projektu od strony technicznej, merytorycznej i wizualnej. Domena to już czysta formalność.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Kas pisze:1. Kod XHTML jest nie zgodny ze standardem XHTML 1.0 Transitional.Swoją drogą czemu nie używasz najnowszego zatwierdzonego standardu XHTML 1.1. Nie mów, że się przejmujesz IE. :-P
Coś kręcisz w pierwszy zdaniu Twojego posta, bo to nie moja wina, ale WordPress, a ja tutaj nie mówię o standardach na WP, ale nas tronie poradnika.
8. Słabe spolszczenie WordPress.
A po co go spolszczać? Angielskiego nie znasz? Twój problem
9. Co to w ogóle za pomysł aby używać skryptu WordPress?!
A co proponujesz? WP jest zły?

Kas pisze:Pełna lista błędów i niedoróbek jest znacznie dłuższa. Blog wygląda naprawdę ładnie. Na pewno jest też wypełniony ciekawą treścią, ale strony techniczna mocno kuleje. Chyba bardziej znasz się na Debianie niż na technologiach takich jak XML, XHTML, CSS. ]

Jakbyś bardziej przejrzał podane strony to byś wiedział, że ja tych stron nie pisałem...
Gość

Post autor: Gość »

Kas pisze:1. Kod XHTML jest nie zgodny ze standardem XHTML 1.0 Transitional.Swoją drogą czemu nie używasz najnowszego zatwierdzonego standardu XHTML 1.1. Nie mów, że się przejmujesz IE. :-P
Mówisz o blogu - a temat dotyczy poradnika : http://kaka.ovh.org/poradnik-debiana/
który jest w XHTML 1.1 - i do tego całkowicie zgodny ze standardem

Blog to blog - "gotowiec", którego Kaka' używa chyba (mam nadzieję) tylko jako zastępstwo dla własnej strony.


Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Blog to blog - "gotowiec", którego Kaka' używa chyba (mam nadzieję) tylko jako zastępstwo dla własnej strony.
Dokładnie :)
Kas
Beginner
Posty: 138
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 00:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kas »

Zabawni jesteście. :-D Czy jak WordPress ma zły kod PHP i generuje nie zgodny ze standardem XHTML to nie można go poprawić? Wystarczy nawet podstawowa znajomość PHP.

Co do spolszczenia... Znam angielski, ale jesteśmy w Polsce i w dobrym tonie jest publikowanie wszystkie po polsku, ewentualnie z inną wersją językową do wyboru.
Gość

Post autor: Gość »

Kas pisze:Zabawni jesteście. :-D Czy jak WordPress ma zły kod PHP i generuje nie zgodny ze standardem XHTML to nie można go poprawić? Wystarczy nawet podstawowa znajomość PHP.
<object class="irony">
Zabawny jesteś ...
Czy gdy kernel będzie miał błąd w kodzie, to od razu poprawiasz kod ?
Wystarczy nawet podstawowa znajomość C :mrgreen:
</object>

Jeśli sam coś potrafisz dobrze, to nie wymagaj tego by np. Kaka' czy tez ktokolwiek inny też to musiał umieć.
Zamiast tego możesz mu zaproponować pomoc w tej kwestii - Ty zrobisz coś pożytecznego - On wyniesie z tego coś na przyszłość ... a nuż mu się spodoba i zagłębi się w temat ?


Pozdrawiam
Kas
Beginner
Posty: 138
Rejestracja: 06 kwietnia 2007, 00:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kas »

<link rel="peace" resource="everything for community" />

Jak sobie, chłopaki, życzycie. Ja Wam pomogę z technologiami internetowymi, a Wy mnie z Debianem. ;-)

Akurat w temacie stron i aplikacji internetowych siedzę mocno od dawna, więc może będę się mógł na coś przydać.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kas pisze:Akurat w temacie stron i aplikacji internetowych siedzę mocno od dawna, więc może będę się mógł na coś przydać.
więc możesz tutaj zajrzeć (jeśli jeszcze tego nie czytałeś ]http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=232[/url]
ODPOWIEDZ