Poradnik Debiana dla pocz

Zbiór odnośników do interesujących stron www
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Zastanawiam się nad umieszczeniem różnych fotek w nim. Co o tym myślicie? Macie może jeszcze jakieś pomysły co by można tam dodać? Bo jak na razie, mam trochę czasu, wiec mógłbym pododawać parę rzeczy (w planie mam dodać info o sterownikach do karty graficznej, z linkami do poradników, które są na tym forum).
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kaka' pisze:Zastanawiam się nad umieszczeniem różnych fotek w nim. Co o tym myślicie? Macie może jeszcze jakieś pomysły co by można tam dodać? Bo jak na razie, mam trochę czasu, wiec mógłbym pododawać parę rzeczy (w planie mam dodać info o sterownikach do karty graficznej, z linkami do poradników, które są na tym forum).
jak to w reklamie nike mówią:
reklama nike pisze:Just do it!

;)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Ale ja pomysłów jeszcze szukam, co by jeszcze można tam umieścić etc. :)
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

imo fotki to kiepski pomysł - ludzie przyzwyczajają sie do "gotowców" zamiast samodzielnie myśleć. wystarczy popatrzeć na fora okołowindowsowe. ciekawszym pomysłem wydaje mi się temat poświęcony sprzętowi gdzie użytkownicy mogliby pisać jaki sprzęt działa bezproblemowo pod debianem, jaki działa po odpowiednich zabiegach (łącznie z opisem tych zabiegów) a jakiego sprzętu sie wystrzegać.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

darkwater pisze:ciekawszym pomysłem wydaje mi się temat poświęcony sprzętowi gdzie użytkownicy mogliby pisać jaki sprzęt działa bezproblemowo pod debianem, jaki działa po odpowiednich zabiegach (łącznie z opisem tych zabiegów) a jakiego sprzętu sie wystrzegać.
o i to mi nasunęło myśl: napisz coś o ATI i NV, oraz ogólnie o sprzęcie, czyli co może działać i jaki sprzęt kupować.

Dzięki.


Jakieś jeszcze propozycje?
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtekz_ »

Kaka' pisze:(...) Jakieś jeszcze propozycje?
Jak już napisałeś o vim-ie, to może warto wspomnieć, że jest to bardzo specyficzny edytor, choć ci, którzy go używają, zapominają o tym bardzo szybko ;-). Nano jest badziej "klasyczny".

A tak w ogóle, to bardzo dobry pomysł z tym poradnikiem. Debian ma swoją specyfikę i trzeba o niej wiedzieć, kiedy się zaczyna.

Pozdrawiam
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

moja propozycja: zamieść go na wikibooks, wtedy każdy będzie mógł Ci pomóc (ale wiem że Ty nie jesteś za wiki ;)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="velmafia"]moja propozycja: zamieść go na wikibooks, wtedy każdy będzie mógł Ci pomóc (ale wiem że Ty nie jesteś za wiki ]

Wiki? Bleee :P Jak już na wiki może być sam link, ale poradnika tam nie umieszczę.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Dodałem do poradnika informacje o sprzęcie (jaki sprzęt kupować itd.), oraz o sterownikach do kart graficznych.
wojtekz_ pisze:Jak już napisałeś o vim-ie, to może warto wspomnieć, że jest to bardzo specyficzny edytor, choć ci, którzy go używają, zapominają o tym bardzo szybko
Dodałem tam link do artykułu o Vim'ie :)



Zastanawiam się również nad jedną rzeczą, nie do końca związaną z poradnikiem. Mianowicie, można by zrobić artykuł Debian - jak zacząć? - lub coś w tym stylu. Opisało by się tam zalety i wady Debiana, dla kogo on jest, potem napisałbym co trzeba po kolei zrobić: od pobrania go, zainstalowania, aż do innych rzeczy typu sterowniki do kart graficznych. Oczywiście tego wszystkiego bym tam nie pisał - było by to bezsensu. Chodzi mi raczej o coś takiego:


Dla kogo jest Debian?

bla bla bla

http://www.debian.org/intro/why_debian.pl.html

Skąd pobrać?

bla bla bla bla

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=532

Jak zainstalować Debiana?

bla ble bla ble


http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=819



itd. itd.

Oczywiście rozpisałbym się tam trochę, ale do najważniejszego tylko linki. Nie wiem, być może takie coś już powstało? - ale czy po Polsku? Jeżeli nie, to co myślicie o takim pomyśle? Jestem w stanie to zrobić, nawet dziś mógłbym rozpocząć i pewnie za tydzień było by to już w 100% gotowe.




Pozdrawiam.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kaka' myślę że pomysł dobry, sam chciałem zaproponować stworzenie tego typu "podręcznika" do Debiana, ale aktualnie nie mam czasu.

natomiast jedno chcę dodać od siebie, żeby ten podręcznik był naprawdę na wysokim poziomie, to trzeba włożyć w to dużo pracy i wydaje mi się że sam nie dasz rady (ale to tylko moje przypuszczenia).

tak więc mój pomysł jest dalej aktualny z "uwolnieniem" twojego podręcznika i zamieszczeniem go na wikibooks, dzięki czemu więcej ludzi będzie mogło się przyłączyć.
możesz np. zamieścić jedną wersję na wikibooks, a drugą prowadzić sam i wykorzystywać to co zostało zamieszczone na wiki i uznasz że to się przyda w twoim podręczniku (prowadzonym samodzielnie). coś na zasadzie FC i RHEL (FC tworzy społeczność, a potem to co przydatne brane jest do RHEL).
ODPOWIEDZ