Poradnik Debiana dla pocz

Zbiór odnośników do interesujących stron www
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kaka', jak dla mnie bardziej pasują te listingi z drugiej foty.
bo ten z pierwszej jest oczojebny.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

A co powiesz na to:

Obrazek


?
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Moim skromnym zdaniem, najbardziej ok jest ..tak jak jest obecnie, zadnych rozowych paseczkow. Co najwyzej kolorem zrobic sama czcionke odnosnie tego co wklepuje sie w konsole (ewentualnie ponumerowac zagadnienia). To samo jesli chodzi o szerokosc tekstu. Bez rozciagania na cala strone (mnie przynajmniej takie czytanie meczy, w tym ukladzie jaki jest obecnie latwo ogarnac wzrokiem caly wers). W tej chwili poradnik jest dla mnie estetyczny i przejrzysty :)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Dokladnie rozowy pasek i niebieska czcionka imho niezbyt szczesliwe zestawienie. Dobrze jest nie trza psuc ;)
maciekr
Beginner
Posty: 205
Rejestracja: 13 listopada 2006, 19:27
Lokalizacja: Bielsk Podl/Warszawa

Post autor: maciekr »

dla mnie pierwsza wersja jest ok. Numerując listingi możesz później w dalszej części kursu się odwoływać aby się nie powtarzać :)
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Mi się podoba z tłem, jest to wtedy czytelniejsze. Tylko nie dawałbym niebieskiego tekstu na różowym tle. Zostawiłbym czarny, ale odsunięty od lewego brzegu i pochylony tak jak tu: http://img487.imageshack.us/my.php?imag ... ng2ui5.png
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Takie cos mi jeszcze przyszlo do glowy po moich wlasnych perypetiach i obserwacjach z innego forum. W sumie najbardziej przykrymi sprawami dla poczatkujacego sa padniecie xorga (ciemnosc widze ciemnosc ;P) lub gruba, ewentualnie namieszanie w fstab. Wprawdzie jak sie wylozy system na poczatku, to poczatkujacy i tak niewiele w panice zrobi bo nic jeszcze o systemie nie wie. Ale jak juz cos zaczyna gmerac po tych plikach. To dobrze zeby wiedzial, ze mozna sie tam dostac z konsoli przez nano i zedytowac te pliki, zeby usunac czy dodac to co dopisal lub wykasowal.
Czyli dobrze by bylo podsunac sciezki gdzie te pliki sie znajduja, jak i pelna komende z nano. (i zeby sobie to przepisac/wydrukowac)
Ewentualnie druga mozliwosc, zeby zrobic gdzies sobie ich kopie i jak je nadpisac przez cp
Moze to komus oszczedzi paniki i reinstalki systemu gdzie rozwiazaniem bylo zedytowanie jednej linijki.
xtomashx
Posty: 49
Rejestracja: 14 maja 2007, 10:55

Post autor: xtomashx »

Zrob tak jak na drugin screenie z bardziej stonowanymi kolorami :)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Dziś oficjalnie "otwieram" nową nową wersję poradnika debiana dla początkujących.

Cały poradnik został przepisany XHTML, a blog zmienił skórkę ;) Oczywiście wszystko zgodne ze standardami W3C.

Poprawiłem błędy w poradniku i dodałem mnóstwo nowej treści.

Tak jak wcześniej zapowiadałem, zrobiłem artykuł pod tytułem: "Debian krok po kroku". Dodałem informacje skąd pobrać Debiana, jak go zainstalować, co robić po instalacji, gdzie szukać pomocy, oraz dużo nowej treści i poprawek do poradnika.

Mam nadzieję, że nowa wersja poradnika wszystkim się spodoba :)

Czekam na komentarze, ponieważ to nowa wersja strony i mogą być różnego rodzaju błędy w wyświetlaniu etc. Mile są także widziane komentarze na temat wyglądu tego bloga jak i nowej wersji poradnika.

Proszę również wszystkich tych, którzy podali linki do poprzedniej wersji poradnika, aby podali linki DO aktualnej wersji.

Jak widać, mam konto na serwerze 60free firmy ovh. Serwer jak na razie działa bardzo dobrze, żadnych problemów nie ma, szybki jest itd. Może w przyszłości rozejrzę się za czymś innym...

Strona miała być gotowa na 11 czerwca, ale cóż - tak bywa. Nowa wersja była już na serwerze we czwartek, ale musiałem jeszcze przepisać parę rzeczy, poprawić itd.

Wszystkie poradniki jakie miałem na poprzedniej stronie, zamieszczam teraz na mojej stronie, w podobnej formie, jak cały poradnik debiana. I tak:

* QEMU - HowTo
* VMWare Server - HowTo
* Irssi - dźwięki - HowTo
* hotkeys - HowTo
* Wysyłanie sms'ów z komputera - HowTo

Co do poprzedniej strony, to proszę już nie podawać do niej linków. W przeciągu tygodnia zniknie ona z sieci :D

Tak na marginesie mam jeszcze dwie sprawy. Pierwsza to taka, że poszukuję jakiegoś grafika co by mi poszerzył styl na moim nowym blogu... :D Jakby ktoś chciał się tego podjąć lub miał jakieś namiary na kogoś - będę wdzięczny :)

A druga sprawa to opinie na temat Google Analytics - polecacie czy nie polecacie, godne to czy nie etc.



Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ