Poradnik Debiana dla pocz

Zbiór odnośników do interesujących stron www
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

piotrox1 pisze:mianowicie nie znalazłem nic o instalacji scanera i kamer internetowych
I jak na razie na to się nie zanosi, bowiem nie posiadam żadnego z tych urządzeń przy swoim komputerze (:
Tom:-)
Beginner
Posty: 289
Rejestracja: 01 grudnia 2008, 13:52
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: Tom:-) »

Aptitude jest to nakładka na apt-get.
Aptitude to nie nakładka
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Dawniej, na praktycznie każdej stronie była podawana właśnie taka informacja. Teraz widzę, że nawet w manie o tym nie wspominają. Czas robi swoje.
gielo
Beginner
Posty: 168
Rejestracja: 20 maja 2009, 17:20
Lokalizacja: Che³m

Post autor: gielo »

Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Powyższe jest już raczej nieaktualne. Poprawię w poradniku przy najbliższej okazji.
Tom:-)
Beginner
Posty: 289
Rejestracja: 01 grudnia 2008, 13:52
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: Tom:-) »

Nie napisałem tego żeby sprawiać kłopot ale jakoś nie pasowało mi to. gielo, nie wierz wszystkiemu
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Wszystkie programy do obsługi pakietów w Debianie są w mniejszym lub większym stopniu nakładkami odwołującymi się do biblioteki apt.

Apt-get jest nierozerwalnie związany z aptem natomiast pozostałe programy (w tym i aptitude) nie.

Aptitude można odinstalować bez ruszania apta i apt-geta. Odinstalowanie apta i apt-geta powoduje odinstalowanie aptitude.
Tom:-)
Beginner
Posty: 289
Rejestracja: 01 grudnia 2008, 13:52
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: Tom:-) »

fnmirk pisze:Wszystkie programy do obsługi pakietów w Debianie są w mniejszym lub większym stopniu nakładkami odwołującymi się do biblioteki apt.
No to już zaczynamy zacierać linię co jest nakładką a co nie. Narzędzie apt-get też jest nakładką dla dkpg
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Dobra, rozwińmy temat.

W tym konkretnym przypadku, dość trudno jest rozwiązać kwestię co jest nakładką, a co nie. Tak jak już podałem wcześniej, różne źródła podają różne informacje. Jednym z najważniejszych źródeł informacji jest podręcznik użytkowania (man).

Problem jest dość zawiły ze względu kodu i implementacji danej nakładki. Przyrównałbym to do używania funkcji system(), a używania funkcji bibliotecznych. Czysta aluzja, ale da nam wszystkim trochę do myślenia.
Babinicz
Posty: 1
Rejestracja: 11 lutego 2011, 18:05

Post autor: Babinicz »

Witam, poradnik dobry, lecz troszkę nie aktualny...
Jestem absolutnie zielony, jeżeli chodzi o Linuxa. Korzystając z poradnika, nie udało mi się zainstalować Debiana 5. Zrobiłem to, korzystając z alternatywnych źródeł. Niestety....
ODPOWIEDZ