conky - instalacja, konfiguracja, i2c, hddtemp itd.

Archiwalne, stare wpisy FAQ i HowTo Użytkowników
GIGABYTE
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 13 lipca 2007, 00:17
Lokalizacja: Toruñ

Post autor: GIGABYTE »

Wielkie dzięki ;)
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Zainstalowałem Conky na distro Lenny według wzoru (mimo, że nie jest w opisie uwzględniona ta wersja distro). Mój problem to brak reakcji ze strony Conky na modyfikacje jakie wprowadzam w pliku ~/.conkyrc.
Ani położenie na ekranie nie zmienia się, ani opcja own_window nie działa... nie występuje także zjawisko znikania ikon na pulpicie... powinno ?

Ponadto nie mam linijki Section "Module" w etc/X11/xorg.conf, mam dopisać? Czytałem, w poprzednich postach, że potem wystepiły problemy... ale o tym później...
GIGABYTE
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 13 lipca 2007, 00:17
Lokalizacja: Toruñ

Post autor: GIGABYTE »

Możesz dopisać, ja dopisywałem. Co do .conkyrc to usuń plik, stwórz nowy i nadaj mu uprawnienia:

Kod: Zaznacz cały

chmod a+x
Najlepiej plik z usera zrób.
Jak nie pomoże to przeinstaluj conky ;)
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

GIGABYTE pisze:Najlepiej plik z usera zrób.
Masz rację, pomogło... bo przecież wykonanie tego samego polecenia (touch ~/.conkyrc) z poziomu root'a i uzytkownika tworzy go w innym miejscu.

[ Dodano: 2008-01-31, 23:00 ]
Kaka' pisze:Po co ciągle wpisywać apt-get update i apt-get dis-upgrade aby zobaczyć jakie pakiety mają zostać zaktualizowane. Niech informuje nas o tym conky! ]

Czy powinniśmy instalować pojawiające się pakiety? Czy może robić to należy z umiarem (wybiórczo) ?

pzdr
mrozaq
Posty: 4
Rejestracja: 31 stycznia 2008, 03:27

Post autor: mrozaq »

Witam, chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob ustawic conky aby uzyskac efekt taki jak tu Chodzi mi o ustawienie paneli w poziomie.

Dodam ze korzystajac z metody
Ventrue pisze:

Kod: Zaznacz cały

conky -c plik_z_konfiguracja_dla_drugiego_conky
konsola wypluwa mi:

Kod: Zaznacz cały

conky -c /home/mrozaq/ .conkyrc1
Naruszenie ochrony pamięci
Z gory dziekuje za rady. Pozdrawiam.

EDIT: znalazlem blad... chodzi o spacje po /home/mrozaq/ ktorej byc nie powinno. Czas spac bo zmeczenie wzielo gore ;p
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

mrozaq pisze:

Kod: Zaznacz cały

conky -c /home/mrozaq/ .conkyrc1 
Naruszenie ochrony pamięci
Masz spację po nazwie ostatniego katalogu, a przed plikiem konfiguracyjnym, powinno być

Kod: Zaznacz cały

conky -c /home/mrozaq/.conkyrc1
seelk
Posty: 31
Rejestracja: 07 października 2007, 01:30

Post autor: seelk »

Mam taki problem, iż

Kod: Zaznacz cały

override_utf8_locale yes
czyli tak jak powinno byc a polskich znakow w ogole nie wyswietla, jak zmienie na no to mam krzaczki. Wspomne jeszcze, iz na poczatku bylo ok, za ktorys rebootem mam tak jak wyzej opisalem, w gmailu mam polskie znaki, a tylko to co sam dopisze w conkyrc nie jest wyswietlane poprawnie, wczesniej kiedty nie mialem polskich znakow zrobilem z no na yes ale wtedy nie mialem zarowno polskich znakow w tym co sam napisalem w pliku konfiguracyjnym i w gmailu.
JoShiMa
Posty: 29
Rejestracja: 24 lutego 2008, 14:07

Post autor: JoShiMa »

Przebrnęłam przez wszystkie 18 stron tego wątku. Ciężko było, ale sporo się dowiedziałam (a jestem kompletną lamą). Po drodze odpowiedziałam sobie na wiele pytań w sprawie conkyego. Zostało mi jedno.

To pytanie padało już kila razy. Mam jednak nadzieję, ze jak zapytam tym razem ja to jakiś dżentelmen pomoże. Nie mogę ściągnąć pakietu lm-sensors-source prawdopodobnie z tego powodu sensors-detect informuje mnie o braku drivera k8temp (a może to z innego powodu). Efekt jest taki, że oczywiście nie mogę sobie podglądać temperatury procka :(
GIGABYTE
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 13 lipca 2007, 00:17
Lokalizacja: Toruñ

Post autor: GIGABYTE »

Czemu nie możesz ściągnąć lm-sensors?? k8temp to lipa, bo to jest "dioda procesora", często wyświetla jakieś dziwne temperatury, albo zawyżone.
JoShiMa
Posty: 29
Rejestracja: 24 lutego 2008, 14:07

Post autor: JoShiMa »

lm-sensors ściągnęłam. Przy instalacji lm-sensors-source dostaję "nie znaleziono pakietu z ' lm-sensors-source' w nazwie :(
Zablokowany