IceWeasel

Archiwalne, stare wpisy FAQ i HowTo Użytkowników
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Kaka' pisze:Ale weź no powiedz czy ona szybciej od ff działa czy nie?
Ciężko na ten temat teraz powiedzieć cokolwiek, bo sam też nie znalazłem żadnych testów. Osobiście uważam, że szybciej nie wypada, na razie oczywiście.
sparks pisze:Jakoś czarno to widzę...
Ja zaczekałbym, jeszcze jakiś czas z takimi ocenami.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Ja zaczekałbym, jeszcze jakiś czas z takimi ocenami.
Ja to jestem optymistycznie nastawiony. Opinie po necie dość pozytywne krążą. Tylko ta szybkość. W/g mnie najszybsza to jest opera - nie znam szybszej przeglądarki. FF2 jest powolny, ale z rozszerzeniem Fasterfox naprawdę przyśpiesza. Ja mam nadzieję, że ten IceWeasel to będzie mieszanka opery i ff2 :)


Pozdrawiam!
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Kaka' pisze:Ja to jestem optymistycznie nastawiony.
Ja też.
Kaka' pisze:W/g mnie najszybsza to jest opera
Używałem kiedyś i faktycznie imponuje szybkością, ale powiem Ci, że w IceWeasel nie narzekam, naprawdę. Oczywiście Fasterfox'a mam zainstalowanego.
Kaka' pisze:Ja mam nadzieję, że ten IceWeasel to będzie mieszanka opery i ff2 :)
Ja mam nadzieję, że wiele osób się nią zainteresuje i wielu ludzi będzie ją rozwijać, wtedy osiągnie sukces.

// edit:
Np. Ten post wysyłał mi się w 1.310s( czyli do chwili jak go zobaczyłem ). To chyba nie jest źle...
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Debian pisze:Np. Ten post wysyłał mi się w 1.310s( czyli do chwili jak go zobaczyłem ). To chyba nie jest źle...

Może szybkość nie jest o tyle ważna co sama przeglądarka i jej funkcje. No szybkość też musi być dobra ale nie bez przesady jak to jest na przykład w IE Opera jest szybsza niż ff2+fasterfox ale ta w ff jest znośna czego nie można powiedzieć o IE.


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
BlueMan
Posty: 57
Rejestracja: 03 marca 2007, 13:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BlueMan »

Mnie szczęka opadła jak zobaczyłem IceWeasel ;) z wyglądu to samo co FF, ale mimo wszystko różne.

Najwążniejsze, że normalne dodatki do FF działają także i tutaj.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="BlueMan"]Mnie szczęka opadła jak zobaczyłem IceWeasel ]

Jak różne? To jest właśnie Fx, tylko pod inną nazwą, oraz logo. IceWeasel jest tworzone przez deweloperów Debiana, ale nie samodzielnie. Po prostu jak wyjdzie nowsza wersja Fx, to się sprawdza to i owo, poprawia błędy i już paczka gotowa.
Awatar użytkownika
BlueMan
Posty: 57
Rejestracja: 03 marca 2007, 13:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BlueMan »

Różne pod tym względem, że korzystając już z kilkunastu dystrybucji Linuksa, Windowsa przyzwyczajenie wzięło górę, i jak zobaczyłem inną ikonkę i inną nazwę, mimo że zainstalowałem

Kod: Zaznacz cały

apt-get install mozilla-firefox
to moim oczy nie ujrzały starego poczciwego Fx ;)

Zgadza się - różnica między IceWeasel a FireFox jest taka sama jak między Opel, a Vaxchal (czy jak to się tam pisze :P )
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

[quote="BlueMan"]Mnie szczęka opadła jak zobaczyłem IceWeasel ]

Zanim napiszesz taką głupotę to przeczytaj co Debian napisał w pierwszym poście tego tematu.
Awatar użytkownika
BlueMan
Posty: 57
Rejestracja: 03 marca 2007, 13:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: BlueMan »

dodi, dobrze wiem co napisał - czytałem.
Przeczytaj także mój ostatni post.
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

BlueMan pisze:dodi, dobrze wiem co napisał - czytałem.
Przeczytaj także mój ostatni post.
Ja nie komentuje Twojego ostatniego posta lecz przedostatniego. btw a porównywanie ff do mark samochodów na takim forum to lekki przesada
Zablokowany