[Debian 64 bit] Najnowszy Wine ze źróde

Archiwalne, stare wpisy FAQ i HowTo Użytkowników
Awatar użytkownika
ArnVaker
Beginner
Posty: 277
Rejestracja: 10 października 2012, 21:58

Post autor: ArnVaker »

Menel pisze:Oczywiście jak pisze nasz jeden z miszczów Yampress zmiana libc6 jest niezwykle ryzykownym posunięciem i trzeba się nauczyć co można a czego nie można prawda?
U siebie mam stable + libc6 z testing/unstable, zero problemów… :P
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Im większa nasza wiedza tym większe mamy możliwości jej wykorzystania...

Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem...
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

ArnVaker pisze:U siebie mam stable + libc6 z testing/unstable, zero problemów… :P
Wiesz na mnie klną moderatorzy Bear7 oraz Igoit4free z forum Ubuntu, że marudzę iż mi nie działa w ogóle poprawnie Ubuntu już od wersji 12.04.4 (długo by o tym opowiadać ale to nie temat i miejsce o tym... jedno tylko powiem, że od tej wymienionej wersji Ubuntu mam tylko i wyłącznie kernel panic...) :D I zachwalam stabilny Debian bo działa bezbłędnie... Tak więc wiesz "u Ciebie" może coś działać a "u mnie" może coś nie działać... To, że u Ciebie biblioteka libc6 z Testinga na Stable działa to nie znaczy, że u mnie lub u kogoś innego poprawnie będzie działać dlatego sądzę, że lepiej jest najnowszy Wine kompilować z pobranych źródeł niż dodawać obce repozytoria i mieszać wersje Debian'a kosztem jego potencjalnej stabilności.
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

TUTAJ do pobrania moja paczuszka instalacyjna *.deb w wersji Wine 1.7.21-1. Powiedzcie czy Wam to coś działa... (u mnie działa ale chciałbym wiedzieć czy u innych działa...). Przy okazji dodałem aktualizację wpisu w Blogu Debianowym

//Nieaktualne! Aktualizacja Niżej...
morawcik
Posty: 1
Rejestracja: 06 sierpnia 2014, 13:49

Post autor: morawcik »

Witam.

Próbuję zainstalować Wine na debianie sid ale pojawił się taki komunikat:

Kod: Zaznacz cały

E: Nie udało się odnaleźć pakietu libhal-dev
Mógłby mi ktoś pomóc?
Th34rch
Posty: 1
Rejestracja: 18 marca 2014, 10:58

Post autor: Th34rch »

Zmień repo z sida na wheezyego, aptitude update, aptitude install libhal-dev, zmień z wheezyego na sida, aptitude update

https://packages.debian.org/search?sear ... libhal-dev
Na sida dostępne jest tylko na m68k
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

Aktualizacja z dnia 1 września 2014 roku: TUTAJ do pobrania moja paczuszka instalacyjna *.deb w wersji Wine 1.7.25-1
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

A może napiszesz co zawiera aktualizacja. Czy tylko zmiana numerka na wyższy czy wkompilowane jakieś dodatkowe rzeczy?


A i pod jakiego debiana stable/testing/unstable?
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

Kompilowałem to pod Debianem Sidem ale sprawdziłem na live działa tez pod Wheezy. Jest to tylko zmiana numerka bo pod sidem mi Wine z repozytoriów nie działa...

Przynajmniej u mnie.... Nawet dla testu zainstalowałem i niby było zainstalowane ale jak próbowałem wpisać komendę

Kod: Zaznacz cały

wine --version
lub też

Kod: Zaznacz cały

winecfg
to dostawałem komunikat np:

Kod: Zaznacz cały

bash: winecfg: nie znaleziono polecenia
jakby w ogóle nie było zainstalowane Wine z repozytoriów (a było!). Zatem usunąłem to badziewie i zainstalowałem swój Wine skompilowany ze źródeł i działa. Więc coś jest nie tak z tym wine-development z repozytoriów... i to od początku jak mam Debian Sid.

Obrazek

Dlatego wolę wersje własnoręcznie kompilowaną ze źródeł która doskonale działa czego nie można powiedzieć o Sidowym z repozytoriów wine-development.

A tu efekt sprawdzenia wersji wine na wine skompilowanym przeze mnie:
Obrazek

Dźwięk też powinien poprawnie działać (u mnie przynajmniej działa):
Obrazek
Al1as
Posty: 31
Rejestracja: 14 sierpnia 2014, 23:38

Post autor: Al1as »

mi dzwiek nie dziala bo nie mam sterownika winealsa.drv, i nie wiem jak go wgrac, pozatym jak instaluje te devy to gdy probuje zainstalowac libhal-dev:i386 dostaje komunikat ze nie ma takiego pakietu.Za pomoc w tym jak wgrac ten sterownik winealsa.drv bede b.wdzieczny
ODPOWIEDZ