Compiz Fusion - Jak zdoby

Archiwalne, stare wpisy FAQ i HowTo Użytkowników
Deathman
Beginner
Posty: 298
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 15:04
Lokalizacja: £ód¼

Compiz Fusion - Jak zdobyć i zainstalowac?

Post autor: Deathman »

Z całą pewnością większośc z Was słyszała o połączonym Berylu i Compizie..czyli o projekcie zwanym Compiz Fusion. I teraz pada pytanie, jak to zainstalować? Na oficjalnej stronie projektu sa informacje dotyczące instalacji na kilku distrach ale o debianie nic nie napisano..jeżeli ktoś bedzie umiał mi pomóc to będe wdzięczny, chetnie zobacze to "cudo"...

Jak zainstalować Compiz Fusion?

Compiz Fusion to zestaw wtyczek, rozszerzających możliwości twojego menadżera okien. Do wtyczek zaliczają się takie znane efekty jak "Kostka", "Gumowe okna", "Expose" oraz wiele innych. Musisz jednak pamiętać, że Compiz Fusion jest jeszcze projektem w fazie rozwojowej, może sprawiać problemy, bądź nie działać. Korzystając z niego możesz zmienić wygląd i możliwości Twojego środowiska graficznego nie do poznania!
Jeżeli chcesz używac Compiz Fusion, nie musisz posiadać nowoczesnego komputera. Wystarczy posiadać środowisko takie jak Gnome, KDE, bądź XFCE, procesor klasy Pentium 3, 256mb pamięci ram, oraz karte graficzna klasy Geforce 2, bądz Radeon 8500. Oczywiscie im lepszy sprzęt posiadasz, tym większej wydajności możesz oczekiwać.Jedynym dodatkowym wymaganiem, są zainstalowane w systemie sterowniki obsługujące akceleracje 3D do twojej karty.
Aby zainstalować Compiz Fusion, wpisz z poziomu roota:

Kod: Zaznacz cały

sudo nano /etc/apt/sources.list
dodaj wpis:

Kod: Zaznacz cały

deb [url]http://download.tuxfamily.org/shames/debian-sid/desktopfx/unstable/[/url] ./
Zapisz plik, po czym otwórz konsole i dodaj klucz GPG, wpisując:

Kod: Zaznacz cały

wget [url]http://download.tuxfamily.org/shames/A42A6CF5.gpg[/url] -O- | apt-key add -
Następnie w konsoli wykonaj z poziomu roota:

Kod: Zaznacz cały

apt-get update
oraz

Kod: Zaznacz cały

apt-get install compiz-bcop compizconfig-settings-manager compiz-core compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-unstable compiz-fusion-plugins-unsupported compiz-plugins emerald fusion-icon emerald-themes libcompizconfig0 libdecoration0 python-compizconfig
Po pomyślnej instalacji pakietów, przechodzimy do konfiguracji pliku Xorg.conf. W konsoli wpisujemy z poziomu roota:

Kod: Zaznacz cały

nano /etc/X11/xorg.conf
i dodajemy następujące wpisy w sekcji "Screen":

Kod: Zaznacz cały

Option         "TripleBuffer" "true"
Option         "no GLXFBConfig for depth 32"
Option         "AddARGBVisuals" "True"
Option         "AddARGBGLXVisuals" "True"
Option         "DisableGLXRootClipping" "true"
Oraz wpis na samym końcu:

Kod: Zaznacz cały

Section "Extensions"
    Option         "Composite" "Enable"
EndSection
Resetujemy serwer X kombinacją: Ctrl+Alt+Backspace. Po restarcie serwera graficznego, możemy uruchomić Compiz Fusion poleceniem "fusion-icon". Po uruchomieniu, w naszym zasobniku systemowym pojawi się ikonka, klikając na niej prawym przyciskiem myszy, możemy zmienić menadżer okien, z naszego domyślnego na Compiz Fusion, oraz "vice versa". Jeżeli chcesz zmienic obramowania okien, wpisz "emerald-theme-manager" i wybierz jeden z pośród dostępnych styli, bądź zainstaluj własny! Menadżer ustawien Compiz Fusion dostępny jest wpisując "ccsm", pozwoli Ci on dostosować wszystko do własnych potrzeb oraz do możliwości twojego komputera.

Copyleft 8-)


Po przesunięciu wyciąłem to HOW TO z tematu z wiadomej przyczyny. - draco
drupi
Posty: 37
Rejestracja: 06 marca 2007, 20:28
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: drupi »

Pod windowsem z IE napewno nie zobaczysz tego "cuda" :) A tak serio jestem ciekaw czy nie zadziałałoby repo z ubuntu http://forums.opencompositing.org/viewt ... &sk=t&sd=a
Deathman
Beginner
Posty: 298
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 15:04
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Deathman »

Bardzo smieszny jest ten zart na temat IE ;/..naprawde....musialem zmienic w Iceweasel przegladarke i system bo Rapidshare nawalal...Ehh watpie zeby z repo ubuntu dzialało..nawet jezeli to nie chce ryzykowac rozwalenia calego systemu, juz kiedys cos podobnego zrobilem i nie skonczylo sie to za dobrze..
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

A źródła?
Deathman
Beginner
Posty: 298
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 15:04
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Deathman »

Szczerze? ja tam nie widze nawet zeby bylo jakies zrodelka...nie wiem slepy chyba jestem. Jedyna instrukcja instalacji jaka tam jest tyczy sie ubuntu...Linkow do zadnych plikow tez nie widze..nie wiem..
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Ja nawet w ten link nie patrzałem, ale gdzieś źródła dostępne muszę być - trzeba poszukać ;)
Deathman
Beginner
Posty: 298
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 15:04
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Deathman »

Szukam szukam i sie niczego doszukac nie moge..Na tym ich forum jest jeden wielki bajzel, zadnych konkretnych informacji, strony Compiz Fusion jeszcze nie ma, a na blogu sa raptem 4 newsy....dobra bede szukal..ale jak ktos by wiedzial jak to zainstalowac i odpalic to bede wdzieczny za pomoc...
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Przed chwilą się natknąłem na to: http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 ... nstalowac/
Deathman
Beginner
Posty: 298
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 15:04
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Deathman »

Widzialem to juz wczesniej..ale czy repo ktore tam jest podane mozna uzyc z debianem?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Spróbuj, przekonamy się ;)
Zablokowany