c# jeszcze raz

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
fanatico
Beginner
Posty: 315
Rejestracja: 27 stycznia 2007, 23:16

c# jeszcze raz

Post autor: fanatico »

Witam . Wiem ze temat o "prawie " tym samym tytule widnieje 2 pozycje nizej - ale jakos nie moge sobie poradzic z mono.
Wogole to nie moge sobie poradzic z c# - niech ktos kto to robil mnie naprowadzi co mialbym takiego zrobic zeby moc napisac pierwszy program typu Hello World!!. Moze to i banalne ale dostaje na glowe juz powoli , wiec zwracam sie z prosba o pomoc krok po kroku.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Czegoś tu nie rozumiem: chcesz pisać w C# ale nie znasz tego języka? (tak przynajmniej można wywnioskować z Twojego posta).
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

fanatico
Beginner
Posty: 315
Rejestracja: 27 stycznia 2007, 23:16

Post autor: fanatico »

Mono pobrałem za pomoca apt. Z programowaniem w c i c++ nie miałem problemu , więc podejrzewam że w c # też nie będzie - nie chodzi o sam kod - chodzi mi o dokładny opis kogoś kto to już robił co mam ściągnąc i zainstalować żebym mogł w konsoli sobie programować .Po wpisaniu mcs nazwa_pliku.cs dostaje komunikat że taka komenda nie instnieje - i tu już mam problem , ponieważ ja myślałem że wszystko się dociągnie przez apt.Nie krzyczcie i wytłumaczcie ;-) jak możecie.
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Kod: Zaznacz cały

pawel@debian:~$ mcs helo.cs 
pawel@debian:~$ mono helo.exe 
Hello World
Masz nazwy pakietów to czego ich nie wyszukać i nie zainstalować? Właśnie przez aptitude idzie pięknie wszyskto:

Kod: Zaznacz cały

aptitude install mono mono-mcs
fanatico
Beginner
Posty: 315
Rejestracja: 27 stycznia 2007, 23:16

Post autor: fanatico »

Przepraszać że zawracać gitara ale nie próbować z końcówką msc :-P .Myślę że pomoże.dziękować . :!:
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Przepraszać że zawracać gitara ale nie próbować z końcówką msc
jest wyszukiwarka ;)
fanatico pisze:Myślę że pomoże.dziękować .
Jak widzisz działa...
ODPOWIEDZ