Backup różnicowy

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
boras86
Posty: 2
Rejestracja: 05 grudnia 2007, 23:07

Backup róŻnicowy

Post autor: boras86 »

Witajcie,
mam do zrobienia na zaliczenie skrypty umożliwiające backup różnicowy powiedzmy jakiegoś serwera .. czyli zestawik skryptów do zrobienia kopii normalnej + co trudniejsze do kopii różnicowej (od kopii normalnej) no i oczywiscie przywracanie systemu z backup'u.


Jak narazie mam wiecej wątpliwosci niż pewnikow, a najgorsze jest to że niewiem jak sie za to zabrać.

Podpytywałem sie na innym forum co nieco ale tak chłopacy zakręcili że chyba sami na koniec niewiedzieli co napisali...

Przedewszystkim zarzucili temat sum kontrolnych kiedy ja myślałem że find z mtime wystarczy ?

( czy m time może sie zmienić a suma kontrolna pozostać niezmieniona ? czy debianopodobne systemy mają jakieś narzedzie do obsługi np md5 ?)

Teraz załóżmy że robie kopie normalną potem przeszukuje jakoś drzewo katalogów w poszukiwaniu zmienionych i nowo utworzonych plików kopiuje je do jednego foldera potem załóżmy kompresuje i w momencie przywracania jak mam automatycznie te pliki przerzucic na swoje docelowe miejsca? (czyli tam skąd je skopiowałem w momencie backup'owania?)

mam jeszcze wiele innych wątpliwości ale może na razie ktoś postara sie mi jakkolwiek pomóc w tym co napisałem

z góry bardzo dziekuje

pozdrawiam
boras86 :->
lepek
Posty: 30
Rejestracja: 23 października 2007, 07:20

Post autor: lepek »

Wszystko czego Ci potrzeba:

http://www.linux-backup.net/

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ