W czym pisa

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Skwaru pisze:To widzę że przede mną jeszcze kupa nauki. Mam nadzieje że czegoś sie nauczę. Pozdrawiam :)
Trzeba tylko chcieć. "Chcieć to móc"!

Po prostu nie poddawaj się jak Ci coś nie wyjdzie. Walcz do końca :) Nie instaluj na nowo systemu bo w linuksie to naprawdę trudno coś tak zepsuć żeby tylko reinstal pomógł (choć i takie przypadki się zdarzają). Odrobina dobrych chęci i na pewno dobrze Ci pójdzie.


Pozdrawiam!
zimzum
Posty: 27
Rejestracja: 11 października 2006, 13:52

Post autor: zimzum »

Polecam VIM :-)
Verdan
Posty: 80
Rejestracja: 06 czerwca 2006, 17:49

Post autor: Verdan »

apt-get install vim vim-scripts <- jeśli nauczysz się używać vima, to na nic innego się nie przesiądziesz. Mało kto zdaje sobie sprawę jak tak na prawdę ten edytor jest poteżny (szczególnie vim7). Polecam.
Skwaru
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 2006, 20:40
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Skwaru »

A w jaki sposób mam załadować ten edytor?. W terminalu mam wpisać te polecenie
apt-get install vim vim-scripts
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Skwaru pisze:A w jaki sposób mam załadować ten edytor?. W terminalu mam wpisać te polecenie
Tak to wystarczy. Tylko wpisz jako root!



Pozdrawiam!
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

Jak już aptem zainstalujesz vima to polecam na poczatek wydać polecenie:

Kod: Zaznacz cały

vimtutor
To powinno Ci troszeczkę na początku pomóc.

Vim to naprawdę potęga jest.

I pamiętaj: nie daj się nigdy ogłupić, trzymaj się z dala od emacs-a ;)
KarolOssowski
Posty: 92
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KarolOssowski »

heh. vim dla programistów brzmi jak gitara akustyczna, dla rockmena ;)
doceniam elastyczność tego programu, to że prawdopodobnie da się go uruchomić na każdym znanym ludzkości przerośniętym kalkulatorze ale jego "potęga" jest ograniczona przede wszystkim do dość podstawowych operacji edycji plików tekstowych. i jak to się ma to prawdziwie potężnego emacsa? ;)

Skwaru, jak już Ci się vim znudzi, to spróbuj emacsa :D
tutaj masz przykład jego "skromnych" możliwości jako narzędzia dla programisty:
http://www.bloomington.in.us/~brutt/msf-abbrev-demo.gif
no i ważna rzecz, że edycja plików, to jego najważnieszy "ficzer", ale nie jedyny. moze też służyć np. jako czytnik mail/news, albo klient jabbera (że ogranicze się do dość typowych zastosowań)
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

[quote="KarolOssowski"]heh. vim dla programistów brzmi jak gitara akustyczna, dla rockmena ]

Coś wydaje mi się, że nie bardzo poznałeś VIM'a, bo byś tak nie mówił. Przecież jest on bardzo konfigurowalny, czyli trzeba trochę przysiąść, żeby zrobić z niego to co się chce,a ale da się. Więc nie oceniaj tak tego potężnego edytora.
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

Nie daj sie zwiesc tekstom:

"praca z emacsem czystym relaksem"

To jedna wielka sciema jest ;)

Jak juz chcesz miec wypasiony kombajn ktory bedzie oprocz pisania zajmowal sie parzeniem kawy i innymi pierdolami to juz polecam eclipse w javie.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Teraz mi się przypomniało, że jest jeszcze kdevelop. Jest on kilka/naście razy bardziej rozbudowany niż anjuta choć ja i tak wolę anjuta - aktualnie mi wystarcza. Ale możliwości kdevelop są także ogromne. Kiedyś to miałem no ale jak dla mnie było za bardzo rozbudowane ale naprawdę, ilość opcji jest imponująca.


Pozdrawiam!
Zablokowany