C++ - różnica mi

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

C++ - róŻnica między cc i cpp

Post autor: Kaka' »

Czy jest jakaś różnica między programem napisanym w C++ zapisanym z końcówką .cc a .cpp? W zakupionej prze ze mnie książce (Symfonia C++) pisze aby zapisywać z rozszerzeniem .cpp natomiast, np. anjuta, automatycznie zapisuje jako .cc Przeglądając różne kody źródłowe zauważyłem, że częściej występuje .cc niż .cpp Ale czy jest między nimi jakaś różnica, czy po prostu mogę sobie do woli wybierać z jaką końcówką zapisze?



Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

według mnie, specjalistą nie jestem, ale z tego co zaobserwowałem, w ogóle w GNU/Linuksach, to rozszerzenie nie ma wpływu na wykorzystanie pliku, możesz nawet zapisywać bez rozszerzenia, ponieważ rozszerzenie jest tylko informacją o typie pliku, które to (rozszerzenie) znajduje się w nazwie i jest stosowane do tego żebyśmy mogli rozróżnić pliki, i żeby aplikacje mogły te pliki rozróżnić (np. przy wyszukiwaniu, lub żeby np. menadzer okien "wiedział" czym sie zabrać do danego pliku.


ale to jest tylko to co sam zaobserwowałem i nie mogę powiedzieć że "tak jest na pewno".

więc raczej możesz stosować dowolnie te rozszerzenia.






aloha
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Co do tych rozszerzeń to fakt, linux jakby automatycznie wiedział co to za typ. No ale z tym cc i cpp to mnie ciągle gryzie :) No bo dwa te same rozszerzenia do tego samego celu? Już sam nie wiem... Ale dzięki za odpowiedź!




Pozdrawiam!
Lorenzo
Beginner
Posty: 262
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lorenzo »

Wszystko zalezy od kompilatora. gcc ma akurat rozszerzenie źródeł w głebokim poważaniu, ale taki borland już nie. Po za tym obowiazuje umowa, że nadajemy źródłom zestandaryzowane rozszerzenia (dla C .c, pascal to pas, et cetera).
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Tak, rozsrzeżenie nie ma znaczenia, lecz ponieważ kod w C jest również zgodny z C++, oraz gcc to nie tylko kompilatore C/C++, i nie wiadomo którym skompilować kompilatorem, gcc używa rosrzeżeń do identyfikacji języka i jego wersji ( a tych jest z kilkadziesiąt). Być może standard C++ wyszczególnia różnice pomiedzy .cpp i .cc ale w/g mnie to byłby już zupełny kretynizm (choć co do C++ wszystkiego mozna się spodziewać :D )

# man gcc

Pozdro

[ Dodano: 2006-11-20, 20:18 ]
Lorenzo pisze:Wszystko zalezy od kompilatora. gcc ma akurat rozszerzenie źródeł w głebokim poważaniu...
A nie prawda.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

No ok, olśniliście mnie, dzięki :)


Pozdrawiam!
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Dodam tylko, że niektóre programy po rozszerzeniu rozpoznają co to za typ pliku i dobierają odpowiednio kolorowanie składni do tego typu. Patrz Vim.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Debian pisze:Patrz Vim.
Nie lubię vima :P Wolę mc lub gedit :D


Pozdrawiam!
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Kaka' pisze:Nie lubię vima
Według mnie to świetny edytor. Popracować trochę nad nim i można sobie zapewnić sprawdzanie pisowni, podpowiedzi itp.

Ale jak Ty lubisz co innego, to przecież o gustach się nie dyskutuje...
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Debian pisze:Według mnie to świetny edytor. Popracować trochę nad nim i można sobie zapewnić sprawdzanie pisowni, podpowiedzi itp.

Ale jak Ty lubisz co innego, to przecież o gustach się nie dyskutuje...

"Co kto lubi". Mi się vim nie podoba. Do edytowania plików używam mc a tak to gedit.



Pozdrawiam!
Zablokowany