bash - komendy AT+

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
olo_82
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2015, 15:19

bash - komendy AT+

Post autor: olo_82 »

Witam
Mam pewien problem odnośnie wysyłania komend AT+ bezpośrednio do modemu i odczytywania informacji zwrotnych. Uruchamiając programu "minicom" z wiersza poleceń wszystko działa jak należy, włącznie z wysyłaniem wiadomości. Nie do końca udaje mi się to zrobić za pomocą polecenia "echo". Normalnie po wpisaniu komendy:

Kod: Zaznacz cały

echo -e "at+cops?\n" > /dev/ttyUSB0
powinienem otrzymać wynik:

Kod: Zaznacz cały

+COPS: 0,0,"Era",0
OK
I tak jest ale na podglądzie urządzenia "cat-em" widać, że do urządzenia dochodzą ponownie jeszcze jakieś śmieci resztki polecenia i w związku z tym urządzenie odpowiada mi Errorami. Nie wiem jak złapać te odpowiedzi i cały ruch na /dev/ttyUSB0, aby Wam tutaj pokazać. Przypomina to użycie polecenia w pętli z tym że za każdą kolejną iteracją treść polecenia jest coraz krótsza, przez co modem wywala mi błędy. Potrzebuję tych komend użyć w pewnym skrypcie i nie mogę sobie poradzić z tym.
Awatar użytkownika
Morfik
Beginner
Posty: 149
Rejestracja: 21 lutego 2009, 21:00

Re: bash - komendy AT+

Post autor: Morfik »

Bo złe polecenie wpisujesz. Te wszystkie polecenia AT mają się kończyć na \r a nie na \n , przykład:

Obrazek
olo_82
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2015, 15:19

Re: bash - komendy AT+

Post autor: olo_82 »

Sprawdziłem składnie na wszystkie możliwe sposoby. W opisie podałem tylko przykład.
Dziś sprawdziłem wszystko jeszcze raz ale na normalnym komputerze z Debianem i problem nie występuje. Z jakimi parametrami by nie wpisał polecenia echo zawsze zadziałał prawidłowo. Modem także odpowiadał prawidłowo.
Problem wyżej opisany występuje natomiast na malinie z Rasbianem.
Nie wiem czy to wina obsługi sprzętu, terminala czy czegoś jeszcze innego? Chciałem użyć maliny do obsługi powiadomień smsowych ale widzę, że nie będzie to łatwe.
Awatar użytkownika
Morfik
Beginner
Posty: 149
Rejestracja: 21 lutego 2009, 21:00

Re: bash - komendy AT+

Post autor: Morfik »

Nie wiem co ci wyrzuca na ekranie, to ci nie powiem. :D
ODPOWIEDZ