Jak otworzyć skompilowany program?

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
Eliro
Posty: 87
Rejestracja: 13 grudnia 2015, 14:34

Jak otworzyć skompilowany program?

Post autor: Eliro »

Podjąłem się ambitnej próby stworzenia pierwszej aplikacji okienkowej. W tym celu kontunuuje naukę programowania, ale nie mam pojęcia jak otworzyć plik w folderze bin/Debug. Czy linux musi być taki skomplikowany, że nie ma w nim nawet systemowo możliwości otworzenia programów? Chciałbym tworzyć programy działające na linux i windows.
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Post autor: mariaczi »

Sprawdź uprawnienia tego co chcesz otworzyć (uruchomić). Poczytaj o uprawnieniach plików w linux.
Eliro
Posty: 87
Rejestracja: 13 grudnia 2015, 14:34

Post autor: Eliro »

W windowsie jest dwa kliknięcia i po sprawie. Dlaczego twórcy debiana musieli wszystko skomplikować. Uprawnienia mam, ale żeby otworzyć program muszę wpisać w konsoli ścieżke. Nie da się tego jakoś inaczej zrobić?
Awatar użytkownika
mateuszek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 04 sierpnia 2014, 20:42

Post autor: mateuszek »

możesz utworzyć skrót
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3515
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

Eliro pisze:Dlaczego twórcy debiana musieli wszystko skomplikować.
Dlaczego zakładasz, że ich celem była komplikacja użytkowania.
Po prostu, w zależności jak zainstalowałeś system, pewne rzeczy musisz sobie skonfigurować, jak ci to nie pasuje to idź na Ubuntu, tam dostaniesz system "out of the box" z całym dobrodziejstwem inwentarza.
Eliro
Posty: 87
Rejestracja: 13 grudnia 2015, 14:34

Post autor: Eliro »

Więc jak mam skonfigurować/utworzyć skrót, żeby program włączał się po dwukrotnym kliknięciu?
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3515
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

W XFCE tworzy się aktywator.
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Post autor: mariaczi »

Eliro pisze:W windowsie jest dwa kliknięcia i po sprawie...
Przesiadłeś się w Windows - zerwij z przyzwyczajeniami. Zapomnij o podejściu "system zrobi to za mnie". Tutaj w linux, to co potrzebujesz należy skonfigurować. Ten system wymaga użytkownika myślącego a nie umiejącego obsługiwać dwa klawisze... no może czasem trzy i rolkę na myszce.
Eliro
Posty: 87
Rejestracja: 13 grudnia 2015, 14:34

Post autor: Eliro »

Dobrze, stworzyłem aktywizator, ale musiałem zaznaczyć odtwarzaj w terminalu. Mam nadzieje, że po odznaczeniu tego będzie mi odtwarzać programy okienkowe.
ODPOWIEDZ