instalacja JBuilderX

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

instalacja JBuilderX

Post autor: Kaka' »

Wziąłem się za instalacje JBuilder bo juz bez tego żyć nie mogę. Mam na płytce JBuilderX Foundation dla linuksa. Czytałem jak to instalować itp. Rozpakowałem folder z jbuilder i chciałem uruchomić plik fnd_install.bin ale wyskakuje taki błąd:
Nie można otworzyć fnd_install.bin

Rozszerzenie pliku "fnd_install.bin" wskazuje, że jest to plik typu "nieznany typ". Zawartość pliku wskazuje, że jest to plik typu "skrypt powłoki". Otwarcie pliku, może spowodować zagrożenie dla bezpieczeństwa systemu.

Nie otwieraj pliku jeżeli nie jest stworzony przez Ciebie, lub nie pochodzi on z zaufanego źródła. Aby otworzyć ten plik, zmień jego rozszerzenie na prawidłowe dla "skrypt powłoki", a następnie otwórz go normalnie. Alternatywnie możesz wybrać z menu "Otwórz za pomocą" aby wybrać odpowiednią aplikację dla pliku.
Nie przejąłem się zbytnio tym i zainstalowałem program z konsoli jak zwykły użytkownik (czytałem, że można jako root i jako użytkownik co jest bezpieczniejsze). Uruchomiłem ten plik i zaczęła się instalacja. Wszystko przebiegało tak:
kaka@debian:~$ cd "/home/kaka/dokumenty/programy/java/javabuilderx/JBuilderX Foundation (Linux)/jbx_linux"
kaka@debian:~/dokumenty/programy/java/javabuilderx/JBuilderX Foundation (Linux)/jbx_linux$ ./fnd_install.bin Preparing to install...
Extracting the JRE from the installer archive...
Unpacking the JRE...
Extracting the installation resources from the installer archive...
Configuring the installer for this system's environment...

Launching installer... {w tym momęcie otwiera się okno tak jak przy instalacji w windowsie. Postępowałem tak jak zawsze.}
Instalacja się skończyła, niby wszystko ok, ikony na pulpicie itd. Wszystko ładnie ale JBuilder się nie uruchamia. Nic, zero reakcji gdy próbuję otworzyć program. No to otwieram przez konsolę i pisze mi:
kaka@debian:~$ cd /home/kaka/JBuilderX/bin
kaka@debian:~/JBuilderX/bin$ ./jbuilder ./jbuilder: error while loading shared libraries: libstdc++-libc6.2-2.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory
No to jako root uruchamiam i znowu to samo:
debian:/home/kaka/JBuilderX/bin# ./jbuilder
./jbuilder: error while loading shared libraries: libstdc++-libc6.2-2.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory
Niby jakiejś biblioteki brakuje ale jej w repo nie ma! Nic takiego nie znalazłem.

Skąd mam wziąć ten potrzebny plik o ile jest on na 100% potrzebny? Jeżeli jednak to nie jest problem brakującego pliku to czego to może być? Na linuksie nigdy wcześniej jbuilder nie instalowałem ale szukałem w google i wszystko niby poprawnie robię.



Z góry dziękuję za Pomoc!
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Kaka' pisze:Niby jakiejś biblioteki brakuje ale jej w repo nie ma! Nic takiego nie znalazłem.
http://packages.debian.org/cgi-bin/sear ... &arch=i386
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Już mi działa. Najpierw musiałem zainstalować to co jest tu [url]http://packages.debian.or...table&arch=i386[/url] i jeszcze libstdc++2.10-glibc2.2 oraz libstdc++2.10-dev.

Dzięki i Pozdrawiam!
michalgwn
Posty: 1
Rejestracja: 17 października 2006, 08:06

Post autor: michalgwn »

mam takie pytanie. jak w debianie można otworzyć j2ee ściągnięte ze strony Sun'a z rozszerzeniem bin? z góry dzięki za pomoc
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem to w konsoli wpisz:

Kod: Zaznacz cały

./nazwa_pliku
Musisz być w tym samym katalogu co ten plik.


Pozdrawiam!
wrkq
Posty: 1
Rejestracja: 17 listopada 2006, 10:28
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: wrkq »

Ale tu lepsze byłoby chyba użycie make-jpkg, bo inaczej pakiety nie będą wiedziały, że masz javę...
ODPOWIEDZ