JBuilder X

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

JBuilder X

Post autor: Kaka' »

Chciałem zainstalować sobie Jbuilder X Fundation no ale nie chce się uruchomić. Do końca nawet nie wiem czy się wogle zainstalowała. Wszystko wygląda tak:
...
Mnie się tu wydaje, że coś jest źle ( dopiero 2 raz używałem make i make install więc może coś zepsułem?)

Z góry dzęki za pomoc!

[ Dodano: 2006-08-26, 11:04 ]
Mhn - a może w linuxie bardziej przyda się python? Bo chyba dużo programów na linuksa w pythonie i w C jest pisane?? No bo czy Java jest odpowiednia do pisania jakiś programów na linuksa - bo na windowsie pisałem tylko w Javie i było git a teraz to myśle, że może lepiej python??
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Oczywiście nie ma problemów aby proramować w Javie, szczególnie jeśli znasz JBuildera z windowsa (choć ja używam Eclipsa) - java jest międzyplatformowa. Ale nauka innego języka napewno pomoże spojrzeć na problemy z innej strony (C jest podobny do Javy w składni, ale dla osoby znającej Jave może być trudno pisać w nim poprawny kod (wycieki pamięci, itp), jeśli już chcesz podobnego do C, ale działające natywnie to C++ (też problemy z pamięcią, ale obiektowy, itp), albo D). Python jest świetny (prosty, nauczysz się go bardzo szybko, i odrazu można w nim kodować sedno problemu, a nie zamartwiać się nad prostymi rzeczami, poza tym świetnie współpracuje z GTK)

PS. Instalacja przebiegła chyba bez problemu, ale ty nie instalowałeś jbuildera widze tylko cvs, co jest całkowicie nie potrzebne bo jest on w debianie w paczce (więc możesz go spokojnie odinstalować, make unistall, a potem apt-get install cvs). A w sprawie JBuildera to przeczytaj INSTALL i README. Z tego co wiem JBuilder jest napisany w Javie więc wystarczy że zainstalujesz kompilator lub maszynę wirtualną javy i możesz odpalić go bez kompilacji/instalacji.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Dzięki! Spróbuje z Java może się uda. Ale coraz bardziej sobie myśle żeby lepiej przejść narazie na pythona - chyba bardziej mnie się to narazie przyda. Jest on łatwy i chyba będzie lepiej jak najpierw naucze się pythona a potem znowu powruce do Javy.
DaViDeX
Posty: 18
Rejestracja: 11 lipca 2006, 20:15
Lokalizacja: Opinogóra

Post autor: DaViDeX »

osobiście polecam C++ :)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Nie, nie - python, D .......to nie dla mnie. Dla mnie jest Java. Próbowałem już pythona, D, pascal ale najbardziej to mi odpowiada Java.

Dzięki za sugestie - pozdrawiam!
Foox
Posty: 15
Rejestracja: 09 czerwca 2006, 22:04
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: Foox »

Kaka' pisze:Nie, nie - python, D .......to nie dla mnie. Dla mnie jest Java. Próbowałem już pythona, D, pascal ale najbardziej to mi odpowiada Java.
Ja też wolę Javę ;) . Dopiero zaczynam się w to zagłębiać, ale ...
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="Foox"]Ja też wolę Javę ]

hehe, już dawno zmieniłem swoje "poglądy" - już z trzy/cztery miesiące jest C++ i jak dla mnie jest on idealny.
Foox
Posty: 15
Rejestracja: 09 czerwca 2006, 22:04
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: Foox »

Kaka' pisze:hehe, już dawno zmieniłem swoje "poglądy" - już z trzy/cztery miesiące jest C++ i jak dla mnie jest on idealny.
Też tak można ;) .
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

Między Java a C++ jest zasadnicza różnica: Java może być wykorzystywana również w aplikacjach webowych, C++ niestety nie, C++ jest tylko do pisania oprogramowania.
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

No to i ja się wypowiem, analizując ostatnimi czasy rynek pracy zauważyłem że coraz więcej firm poszukuje pracowników z dobrą znajomości javy i baz danych. Aczkolwiek to nie nowość, ale przynajmniej ja zauważyłem nasilenie tego zjawiska w ostatnim czasie. Ogólnie rzecz biorąc znając Javę mamy na starcie większe szanse na znalezienie pracy. To taka krótka informacja dla szkolących się do zawodu programisty...
ODPOWIEDZ