Co tu robi

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
komjg
Posty: 38
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 20:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: komjg »

Jak teraz zaczęłem te początki programowania, to jakoś idzie OK, teraz codziennie po troszku w przerwie między szkołą i nie długo będę programistą jak mój kuzyn :) Choć on mi proponował Perla po chciałem wziąść PHP, ale sam wykorzystuje Delphi. Jeszcze jednego słuchałem i mówił, że lepszy jest Java po uniwersalny nawet na komórki. Tych języków jest od gnoju. Ogólnie szukałem jakieś ze zrozumiałą składnią, bo lubie mieć te znaczki *&^$#%@! jak się wykorzystują pod palcami tak jak: ";:/\ no akurat tak jest. Choć systemu napisanego całego w C++ to nie widziałem. Ale jak myślicie jakim językiem musi być napisany program, by zajmował jaknajmniej miejsca na dysku??
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

komjg pisze:Ale jak myślicie jakim językiem musi być napisany program, by zajmował jaknajmniej miejsca na dysku??
Asembler ??
ale to jest hardcore ;)
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

velmafia pisze:
komjg pisze:Ale jak myślicie jakim językiem musi być napisany program, by zajmował jaknajmniej miejsca na dysku??
Asembler ??
ale to jest hardcore ]

Chyba właśnie odwrotnie, mała zajmą jezyki skryptowe, bo są bardzo ekspresywne.
A asm x86, taki sobie hardcore, jak ktos chce cos wiecej programowac to warto wiedziec jak wyglada :)

A dopiero doczytałem że chodzi o komórki. No to zależy co to za procesor. Jak jakiś rozsądny gdzie można kompilować z gcc, to jakieś C, albo D. A zepwne normalnie to jakieś J2ME. Ewentualnie upx na binarki i -Os zeby mniej zajmowalo wszystko.
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Programy w C++ zajmują i działają szybciej o około 10% od programów napisanych w C.
komjg
Posty: 38
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 20:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: komjg »

Ponowię ten temat na nowo, bo chciałbym jakiś program by robić filmiki we flashu a jest tylko jakiś flash Linux ale nie ma nic pod Debiana pomóżcie :) nie widziałem takiego tematu na forum
legionn
Posty: 9
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 10:27

Post autor: legionn »

velmafia pisze:
komjg pisze:Ale jak myślicie jakim językiem musi być napisany program, by zajmował jaknajmniej miejsca na dysku??
Asembler ??
ale to jest hardcore ]
Nie. gcc z opcją -Os starczy.

[ Dodano: 2007-06-20, 18:06 ]
Witek Baryluk pisze:
velmafia pisze: Asembler ??
ale to jest hardcore ]

Chyba właśnie odwrotnie, mała zajmą jezyki skryptowe, bo są bardzo ekspresywne.
A asm x86, taki sobie hardcore, jak ktos chce cos wiecej programowac to warto wiedziec jak wyglada :)

A dopiero doczytałem że chodzi o komórki. No to zależy co to za procesor. Jak jakiś rozsądny gdzie można kompilować z gcc, to jakieś C, albo D. A zepwne normalnie to jakieś J2ME. Ewentualnie upx na binarki i -Os zeby mniej zajmowalo wszystko.
Dla każdego skryptu dorzuć jeszcze kilka MB na interpreter bo natywnie tego nie uruchomisz. Cudów nie ma.
komjg
Posty: 38
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 20:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: komjg »

mówiliście mi w tym temacie że debian się nie zaśmieca a jednak pozostają tam paczki i po apt-get --purge remove dalej gdzieś tam siedzą bo drugi raz już je nie ściąga. Okłamaliście??
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

komjg pisze:po apt-get --purge remove dalej gdzieś tam siedzą bo drugi raz już je nie ściąga. Okłamaliście??
Apt-get ściąga paczki do katalogu /var/cache/apt/archives i później je instaluje. Te paczki ściągnięte tam zostają, nawet jeśli juz 3 razy aktualizowałeś dany pakiet. Możesz je usunąć na trzy sposoby:
1) komendą

Kod: Zaznacz cały

apt-get autoclean
która usunie Ci tylko paczki, które mają zainstalowane nowsze wersje w systemie
2) komendą

Kod: Zaznacz cały

apt-get clean
która czyści w/w katalog, usuwa wszystkie pliki z niego
3) motoda brutalna, ale też możliwa: ręcznie. Wchodzisz do tego katalogu i usuwasz ręcznie to co chcesz.

Polecane metody to 1) i 2) więcej informacji na ich temat znajdziesz w man.
komjg
Posty: 38
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 20:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: komjg »

Mam jeszcze inne pytanie otóż w Anjucie przy próbie stworzenia programu obiektowego to jest jakiś problem libgnomeui-2.0 - jest napisane ze brakuje tej paczki a w etch nie ma chyba tej bibloteki w google cos tego nie ma. Może coś poradzicielibgnomeui-2.0
hot_stuff
Posty: 27
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: NULL

Post autor: hot_stuff »

Zapewne szukasz poprzez cala nazwe jaka podales a wez zainstaluj samo gnomeui<tak robilem na slacku swego czasu i dzialalo ;-) >
Chociaz w sumie dokladnie nie pamietam jak to bylo na slacku i teraz tak z ciekawosci sprawdzilem i znalazlem to:
http://ftp.gnome.org/pub/GNOME/platform ... 0/sources/ - zrodelka roznych rzeczy gnome'owatych w tym libgnomeui. Czyli hmm... kompilacja cie czeka jezeli nie znajdziesz binarek nigdzie :mrgreen:

@Debian: Gdzie to wyczytales ze programy w C++ sa mniejsze i szybsze od tych pisanych w C? Jestem zagorzalym fanem C++ ale takiego czegos to jeszcze nie slyszalem...
Ba wiem, ze w C++ programuje sie latwiej i szybciej i wygodniej niz w C, ale jezeli cos ma byc mega szybkie i male, to niestety ale C pod tym wzgledem przewyzsza C++<moze nie w kazdym przypadku ale coz...>
ODPOWIEDZ