Skrypt - importowanie paczek z Sida do Lenny

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
dworakex
Posty: 21
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 15:11

Skrypt - importowanie paczek z Sida do Lenny

Post autor: dworakex »

Załóżmy że posiadam paczkę A w wersji 1.6, posiadam wersję stabilną Debiana, ściągnąłem z strony Debiana paczkę A w wersji 2.0. Paczka A w Lennym wymaga paczki B większej lub równej 1.2 i paczki C większej od 1.1, która wymaga paczki D i E w wersji większej lub równej 1.0. Paczka A w Sidzie wymaga paczki B większej lub równej 1.5 i paczki C większej od 1.1-2, która wymaga paczki D i E w wersji większej lub równej 1.1.2, dodatkowo jeszcze wymaga paczki F w wersji większej od 1.0.

Problem polega na tym, że chce napisać skrypt (bash lub c), który po wskazaniu paczki, instaluje nowe wersje zależności (chyba wget, grep, awk, wget, ./skrypt paczka - rekursywnie), w razie czego coś usuwa (pytając się) i instaluje wybraną paczkę.

Więc poszukuję jakieś osoby, która mi pomoże, pokaże jak można zastosować to czy tamto, proszę mnie nie zbywać komentarzami, że "poszukuję... Chcę się po prostu czegoś nauczyć, po zrobieniu oczywiście wstawię skrypt dla potomnych. Ogólnie chodzi o backporty z Sida do Lennego ale nie tylko dla wybranej paczki.

Przepraszam za wszystkie błędy, gdzie nie zastosowałem polskich znaków, przepraszam za literówki i inne. Z góry dziękuje za przeczytanie.
ODPOWIEDZ