Skrypt wczytuj

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
PONURY ZNIWIARZ
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwietnia 2007, 15:44

Skrypt wczytujący 2programy po starcie systemu

Post autor: PONURY ZNIWIARZ »

Witam, borykam się z problemem automatycznego startu aplikacji na jednym screenie (przy uzyciu programu screen), i automatycznie wystartowaniu 2screena z innym programem.

Oba programy koniecznie muszą startować z 2 screenow, gdy np serwer dostanie reboota. Otóż nie wiem nawet czy nie da sie dodac po prostu do bootstartu polecen uruchamiajacych 2 programy jeden po drugim ale.. w osobnych konsolach..

Czy da się to załaywić bez pisania skryptu?
Jeśli się nie da, mogłbym prosić was o pomoc? Skrypt powinien ładować po prostu 2 programy, w skrypcie okresliłbym jedynie sciezki dostepu do obu programow i juz.
dodam, że mam jedynie zdalny dostęp do sprzętu. Skrypt za pewne musialby byc napisany w perlu.. nie stety nie dałbym rady go sam napisac.

Jesli znalazłby się ktos miły, napisał dla mnie taki skrypt, proszę o dokładne informacje jak go uruchomić, by działał i w razie problemów jak deaktywować.

Bardzo dziękuję za uwagę.
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Kod: Zaznacz cały

screen -dmS sesja1 ./skryp1
screen -dmS sesja2 ./skryp2
man screen na przyszlosc.

pozdrawiam

PS. oczywiscie wstawic to w /etc/init.d/ do jakiegos skrypciku, zrobic standardowy case $1 in start) ... stop)... *) ... esac i odpalić update-rc.d skrypcik defaults.

PS2. kilowac mozna tak

Kod: Zaznacz cały

pid=`screen -ls | grep sesja | awk -F . '{print $1;}'`
kill $pid 2>/dev/null
PS3. pamiętaj że się odpali to na prawach roota, jak coś to su -c "screen -dmS sejs1 ./skr1" janek
ODPOWIEDZ