X serwer nie startuje

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
libciu
Posty: 3
Rejestracja: 26 lutego 2007, 01:16

X serwer nie startuje

Post autor: libciu »

Witam jestem nowym w srodowisku debian przesiadłem sie z suse 10.1
wiec tak zainstalowałem system oczywiście srodowisko graficzne gnome i tu sie zaczyna problem nie odpala X window dziwne błędy i nie wiem co zrobić do sieci nie mam dostępu z pod debiana"na razie"
moj sprzęt to
grafika ATI Radeon 9250
płyta MSI VIA KT400
pamięć ram 1Gb
i tam standartowe graty
system Debian 3.1 Sarge
już prze konfigurowałem chyba jak moge bo więcej pomysłów w sieci nie znalazłem
a jak wydaje komende startx to pare razy za migota monitor i co z tego jak obraz jest nie taki jak by miał problem z odswieżaniem, sterownika Ati nie instalowałem jest domyślnie VESA 800x600@60Hz odświeżania
jeszcze jakiś tam fatal erorr wyskakuje mu odnośnie klawiatury ale tym to się nie martwie bo co mi po tym wszystkim jak tylko text mam a tak to ja sobie nie poszaleje na DEBIANIE prosze może ktoś z was miał taki problem kiedyś lub się spotkał z czymś takim ja dostaje palpitacji serca już i już się zaczynam poddawać wy jesteście ostatnią nadzieja
z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
dzidzius80
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 10:37
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: dzidzius80 »

no ja ci pomoc nie moge, mialem podobny problem, bo zmienilem karte z ati na via g-force2 , i tak samo mialem, do czasu kiedy przyszedl kumpel co normalnie to wszelkiego rodzaju serwery na debianie stawia, i zrobil to w 5 min, jak cos to moze tez jakiegos kumpla masz co moze na to wlasnymi oczami spojzec, na pewno pomoze jak powiesz mu jak bardzo zdesperowany jestes ;-)


pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Zrób upgrade do Etch'a: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=645 a potem zainstaluj x'y według tego: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=492
libciu
Posty: 3
Rejestracja: 26 lutego 2007, 01:16

Post autor: libciu »

ok troche dziwne bo jak bym dał rade skonfigurowac net24 pod konsolą to bym moze przetestowała a tak to ja sobie nie powalcze i chyba moge już zapomniec o Debianie ;(
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

Zcignij sobie 1 pena pyte Etch'a i zainstaluj. Tam jest srodowisko graficzne.

//edit
sory za brak polskich literek ale uczelniane kompy ;/
ilr
Posty: 76
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 13:15
Lokalizacja: Universum

Post autor: ilr »

Wiesz, wśród nas to jasnowidzów raczej nie uświadczysz. Może byś rzucił tymi błędami które startx generuje. Przyczyn takiego zachowania jest niestety wiele - np. niemożność znalezienia myszy, etc.
libciu
Posty: 3
Rejestracja: 26 lutego 2007, 01:16

Post autor: libciu »

ok wkeje wam to co wywala mi serwer x przy starcie
a tak na marginesie co powiecie o SLACKWARE 11 był by to system dla mnie? w sumie to ja chce się nauczyć linuxa
ponton
Beginner
Posty: 406
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 01:40
Lokalizacja: Kalisz/Wroc³aw

Post autor: ponton »

w sumie to ja chce się nauczyć linuxa
A Debian to co, Windows?
ODPOWIEDZ