debian i kde...

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
vitek007
Posty: 11
Rejestracja: 04 lipca 2006, 17:02
Lokalizacja: Ruda ¦l±ska

debian i kde...

Post autor: vitek007 »

Witam, mam 2 male problemy :

1. Posiadam laptopa ibm t40, walnalem tam sobie sarge'a z KDE (wolalem stabilny system aby po upgradzie X'y sie nie sypnely!!) . Nie wie mdlaczego bateria trzyma tylko godzine. Pod windowsem leci 2-3 godzin.

2. Mozilla firefox ani konqueror nie odtwarza mi dzwiekow z youtube, ktos wie dlaczego ?
- java jest
- flash player jest

Pozdrawiam
Vitek007
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

vitek007 pisze:wolalem stabilny system aby po upgradzie X'y sie nie sypnely!!
testing jest stabilny, popatrz na tą ankietę:
http://www.debian.linux.pl/viewtopic.php?t=645
i to właśnie podczas aktualizacji Sarge'a do Etch'a lubią się wysypać X'y, jeśli aktualizujesz Etch'a, to wszystko działa sprawnie i nie ma żadnych problemów.
vitek007 pisze:Mozilla firefox ani konqueror nie odtwarza mi dzwiekow z youtube, ktos wie dlaczego ?
- java jest
- flash player jest
Spróbuj przekonfigurować alse, ale najpierw sprawdź czy masz zainstalowane pakiety alsa-base, oraz alsa-utils, jeśli nie masz to zainstaluj.
Następnie przekonfiguruj alse:

Kod: Zaznacz cały

alsaconf
Polecam przejść na Etch', na prawdę warto.

PS.
Na Sarge'u będziesz musiał się raczej pobawić z obsługą dźwięku w przeglądarce, wiem bo sam miałem z tym problemy, natomiast teraz na Sidzie (i z operą) nic nie robiłem i mam dźwięk w przeglądarkach, nawet jak słucham muzy.
aloha
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

vitek007 pisze:2. Mozilla firefox ani konqueror nie odtwarza mi dzwiekow z youtube, ktos wie dlaczego ?
- java jest
- flash player jest
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=3067#3067
Tylko punkt a. Potem w /etc/firefox/firefoxrc daj aoss.
ODPOWIEDZ