Sprawdzanie pisowni w Operze

Wszystko Off Topic
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Sprawdzanie pisowni w Operze

Post autor: Kaka' »

Tak jak w temacie :) Natknąłem się na to zupełnie przypadkowo, ale rzecz naprawdę godna ;) Być może wiele osób nie wie, że jest możliwość sprawdzania pisowni w Operze (sam dawniej nie wiedziałem) więc takie krótkie HowTo "strzelę" ;)

Kod: Zaznacz cały

aptitude install aspell aspell-pl
Teraz w Operze, jak piszemy na przykład posta, to dajemy ppm i wybieramy "Sprawdź pisownię" i viola ;)


Krótkie HowTo, aczkolwiek mam nadzieję, że się komuś przyda. Zachęcam jednak do otwartego rozwiązania jakim jest IceWeasel :)
Partition
Posty: 81
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:12
Lokalizacja: Bêdzin

Post autor: Partition »

Zachęcam jednak do otwartego rozwiązania jakim jest IceWeasel :)
Przecież w Iceweasel również mamy sprawdzanie pisowni. ;-)
Pzdr.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="Partition"]Przecież w Iceweasel również mamy sprawdzanie pisowni. ]

Chodzi mi ogólnie, o całą przeglądarkę ;)
Zarov
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 27 maja 2006, 19:50
Lokalizacja: Wolska

Post autor: Zarov »

Ciekawe, lecz malo praktyczne. Bede dalej czekac az samo z siebie bedzie poprawiac pisownie jak to jest teraz w Firefoksie...
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Zarov pisze:Ciekawe, lecz malo praktyczne. Bede dalej czekac az samo z siebie bedzie poprawiac pisownie jak to jest teraz w Firefoksie...
Jeszcze konqueror sprawdza "w locie" pisownię :) Co do Opery, to prawda, "w locie" nie sprawdza, ale w nowej wersji, kto wie, kto wie :) Ja jednak liczę na to, że w Operze wreszcie czcionki zostaną poprawione...
Zarov
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 27 maja 2006, 19:50
Lokalizacja: Wolska

Post autor: Zarov »

Konqueror niby swietnie przechodzi jakies tam testy jako jedyna przegladarka ale nie bardzo nadaje sie do surfowania po necie...No nic. Czekamy :)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Konqueror niby swietnie przechodzi jakies tam testy jako jedyna przegladarka ale nie bardzo nadaje sie do surfowania po necie...No nic. Czekamy :)
No właśnie. Konqueror jest jedyną przeglądarką, którą rekomenduje w3c. Jako jedyna przechodzi one wszystkie możliwe testy. Tylko, tu jest problem, bo jest ona aż "za dobra". Przykład, wejdź na dobreprogramy.pl i spróbuj zmienić styl, to znaczy kolor, np. na vista, czerwony itp. Nie idzie. Wejdź w "Programy" to zobaczysz piękny, długi zielony pasek. Wejdź na oficjalne forum suse. Także tam niektóre rzeczy są "pokręcone". Wina przeglądarki? Może strony nie są ze standardami napisane? To pytanie stawiam sobie od wczoraj i jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi.

Pozdrawiam

PS: jakbyś mógł, to zobacz czy na dobreprogramy.pl dzieje się tak jak opisałem wyżej (bo nie wiem czy tylko u mnie tak jest, czy u innych także).
Zarov
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 27 maja 2006, 19:50
Lokalizacja: Wolska

Post autor: Zarov »

Wydaje sie ze wszystko wporzadku, ale masz tu screena:
Obrazek
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Kurcze, a u mnie za chiny nie chce skórki zmienić... hmm, jaką masz wersję KDE i konquerora?
Zarov
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 27 maja 2006, 19:50
Lokalizacja: Wolska

Post autor: Zarov »

Kod: Zaznacz cały

Qt: 3.3.7
KDE: 3.5.5
Konqueror: 3.5.5
ODPOWIEDZ