Jak zainstalowa

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
Radoslaus
Posty: 51
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 17:06

Post autor: Radoslaus »

Dzięki za zainteresowanie tematem. Na pewno wszystko sprawdzę, ale dopiero w piątek najwcześniej. Niestety nie mam czasu w tygodniu się tym zająć, ale na pewno się odezwę jak czegoś spróbuję.

[ Dodano: 2008-06-01, 10:38 ]
Hej.
Więc tak. Uruchamiam windows w trybie awaryjnym z wierszem poleceń. Ale nie udało mi się uruchomić smartdrv.exe. Więc nie przeszedłem nawet do etapu wint.exe.
Byłbym bardzo wdzięczny za opis jak mam to uruchomić. A i domyślam sie, że uruchomienie wint.exe przechodzi od razu do instalowania, a nie do zgrywania plików instalatora? bo jak nie to znów zgra mi te pliki na C i dalej nie ruszę....

Swoją drogą moja dziewczyna zapytała dziś czy łatwiej mi bedzie jakiegoś linuksa zainstalować... bo może się skusi. Chętnie bym jej Ubuntu zainstalował. Ale jak w takim razie uruchomić instalator Ubuntu gdy nie wchodzi w grę napęd, pendrive?

Bardzo proszę o nie skupianie się tylko na linuksie 8-)
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

Radoslaus pisze:Ale nie udało mi się uruchomić smartdrv.exe
Dlaczego?
Radoslaus
Posty: 51
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 17:06

Post autor: Radoslaus »

Nie znalazłem tego programu szczerze mówiąc niewiem gdzie on jest. Nic nie udało mi się wygooglować.
e-gore
Beginner
Posty: 147
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 21:30

Post autor: e-gore »

kazzomy
Posty: 84
Rejestracja: 25 października 2007, 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kazzomy »

Radoslaus pisze:Swoją drogą moja dziewczyna zapytała dziś czy łatwiej mi bedzie jakiegoś linuksa zainstalować... bo może się skusi. Chętnie bym jej Ubuntu zainstalował. Ale jak w takim razie uruchomić instalator Ubuntu gdy nie wchodzi w grę napęd, pendrive?

Bardzo proszę o nie skupianie się tylko na linuksie 8-)
Masz np.: dla Debiana dyskietki z których uruchamiasz net install.

Co do tej instalacji Windowsa. To kiedyś tak dla sportu chciałem zainstalować sobie z "dyskietko-dysku" tak jak ruun opisywał, ale coś nie wyszło (może tobie pójdzie lepiej). Ja tą instalację odpalałem z dyskietek Windowsa (bodajże było ich 6) i podawałem ścieżkę do plików instalatora.

Radzę ci przed kombinowaniem zgrać obraz dysku na druga partycje, jakby coś nie wyszło i jak się z tym uporasz zgrać również obraz dysku, żeby się drugi raz nie męczyć (o ile chcesz dalej Windowsa).

Pozdrawiam
sj65
Beginner
Posty: 265
Rejestracja: 17 czerwca 2007, 21:21
Lokalizacja: Pu³awy

Post autor: sj65 »

Przeczytaj uważnie mojego poprzedniego posta. 100% pewności. Sprawdzałem. Instaluj z pendrive'a. Smartdrv potrzebny jest przy uruchamianiu systemu z dyskietki z Dos'a lub wcześniejdszych wersji Windows. Tobie przecież Windows XP startuje.

Pozdrawiam
sj65
ODPOWIEDZ