[SOLVED] Karta graficzna i dzwiek

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
Louner
Posty: 46
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 19:20
Lokalizacja: Doliny Podlasia

[SOLVED] Karta graficzna i dzwiek

Post autor: Louner »

Mam dwa pytania, pierwsze:
Chcialem zainstalowac linux-headers, ale nie moge znalezc zadnemu odpowiadajacego wersji jadra ( a dokladnie 2.6.19-rc3-1-486 ). Sa mi potrzebne, zeby zainstalowac sterowniki do karty graficznej NVIDI'i . Powinienem szukać dokładnie takiego pakietu ( linux-headers-2.6.19-rc3-1-486 ), czy zainstalowac jakis inny, ktory go zastapi ?

Drugie:
Mam problem z dzwiekiem, a mianowicie, tylko jedna aplikacja na raz moze go odtwarzac. To jest dosc uciazliwie, bo kiedy firefox ma zamiar pisnac w czasie kiedy korzystam z amaroka, to ani jemu nie udaje sie wydac dzwieku, ani odtwarzacz nie dziala i krzyczy, ze cos zwiazanego z karta dzwiekawa jest zajete. ;) Jak moge temu zaradzic?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="Louner"]
Drugie:
Mam problem z dzwiekiem, a mianowicie, tylko jedna aplikacja na raz moze go odtwarzac. To jest dosc uciazliwie, bo kiedy firefox ma zamiar pisnac w czasie kiedy korzystam z amaroka, to ani jemu nie udaje sie wydac dzwieku, ani odtwarzacz nie dziala i krzyczy, ze cos zwiazanego z karta dzwiekawa jest zajete. ]


http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=494
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

[quote="Louner"]Drugie:
Mam problem z dzwiekiem, a mianowicie, tylko jedna aplikacja na raz moze go odtwarzac. To jest dosc uciazliwie, bo kiedy firefox ma zamiar pisnac w czasie kiedy korzystam z amaroka, to ani jemu nie udaje sie wydac dzwieku, ani odtwarzacz nie dziala i krzyczy, ze cos zwiazanego z karta dzwiekawa jest zajete. ]

Przejdź na ALSE ten problem powinien zniknąć.
Awatar użytkownika
Louner
Posty: 46
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 19:20
Lokalizacja: Doliny Podlasia

Post autor: Louner »

@kaka
Przerobilem ten temat. : P Jezeli chodzi o serwery dzwieku, mam arts w najnowszej wersji, tak samo jak alsa-oss, w pliku asoundrc mam wpisy takie o jakich mówiłeś i dalej nie działa; dlatego piszę. xD
Awatar użytkownika
draco
Beginner
Posty: 258
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Post autor: draco »

Ad1 Na CD/DVD z wersją debiana jaką ściągnałes są headers'y których potrzebujesz.

Poza tym, z tym jądrem miałem taki problem, że same sterowniki i tak nie widziały zainstalowanych headersów. Pomogło dodanie paru fajerwerków:

Kod: Zaznacz cały

NVIDIA-Linux-x86-1.0-9631-pkg1.run --kernel-source- /usr/src/linux-headers-2.6.19-rc3-1-486/
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="Louner"]Przerobilem ten temat. : P Jezeli chodzi o serwery dzwieku, mam arts w najnowszej wersji, tak samo jak alsa-oss, w pliku asoundrc mam wpisy takie o jakich mówiłeś i dalej nie działa]

Skoro masz arts to i masz KDE :) Ustaw w Centrum Sterowania na ALSA, w amarok też.
Awatar użytkownika
Louner
Posty: 46
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 19:20
Lokalizacja: Doliny Podlasia

Post autor: Louner »

Bardzo Wam dziękuję. :)
ODPOWIEDZ