Jak doda

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
stoper
Beginner
Posty: 113
Rejestracja: 14 stycznia 2007, 15:11
Lokalizacja: Podkarpacie

Jak dodać nową funkcję do menu klikalnego

Post autor: stoper »

Witam i proszę o pomoc, gdyż nie mogę wstawić nowej funkcji do menu klikanego prawym klawiszem myszki . Konktretnie, klikam prawą myszką na ikonie pliku tekstowego i chciałbym w grupie "działania" mieć możliwość "wyślij' (mam na myśli pocztę).
Jakoś nie natknąłem się na opis w necie i na Forum. Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam. stoper
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Podałeś za mało informacji. Jakie środowisko? Jaka wersja? Co chcesz dokładnie zrobić?
stoper
Beginner
Posty: 113
Rejestracja: 14 stycznia 2007, 15:11
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: stoper »

Witam, przepraszam i już uzupełniam - środowisko KDE, Debian Etch a opis jak w poście - Chciałbym mieć nową funkcję - możliwość "wyślij mailem" pod meni klikanym prawym przyciskiem myszy.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Więc tak:

Menu KDE --> Centrum Sterowania --> Pulpit --> Zachowanie --> Ogólne i tam możesz zrobić własne menu. Dodać do aktualnego się nie da (przynajmniej nie znam takiego sposobu) ale możesz stworzyć nowe. Ja np. mam na "¦rodkowy przycisk" własne menu. Pokombinuj z tym.



Pozdrawiam!
stoper
Beginner
Posty: 113
Rejestracja: 14 stycznia 2007, 15:11
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: stoper »

Tak, wiem że można dodać funkcje klikalne pod meni środkowego przycisku myszki. Szkoda że nie da się dodać nowej funkcji pod meni prawego. To wygodnie wysyłać załącznik meilem bezpośrednio jak to ma miejsce w Windozie. Ale jakoś to robią programy np K3b, Krename itp.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie. stoper.
ODPOWIEDZ