Podkr

Wszystko Off Topic
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kaka' pisze:Ale jest jedno ale (fajnie brzmi :p ). Mianowicie muli kompa, muli niesamowicie. Fajnie efekty itp. no ale muli. Ale to jeszcze pół biedy, najgorzej to w przeglądarce - jak przewijam stronę (z dołu do góry i na odwrót) to to przewijanie jest fatalne, no zacina się. Gdyby nie to, to było by godnie. Może coś wymyślę.

a jakiego masz PC'ta, jakie parametry ??
widocznie komp za słaby, może pomyśl o modernizacji?
lub podkręceniu go, ale pamiętaj że jeśli sie podkręca PC,ta to na własne ryzyko.



aloha
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

velmafia pisze:a jakiego masz PC'ta, jakie parametry ??
widocznie komp za słaby, może pomyśl o modernizacji?
lub podkręceniu go, ale pamiętaj że jeśli sie podkręca PC,ta to na własne ryzyko.
AMD Athlon XP 2000+, Radeon 9550, 2x512 RAM...

Ogólnie to muli mi przy przewijaniu właśnie, ale tak to naprawdę godnie wygląda.

Co do modernizacji, to się zastanawiam nad tym. Kasy mam 300zł (pewnie coś jeszcze rodzice dołożą :p ). U znajomego zawsze kupuję to zawsze te parę dych obniży :) Chciałbym wymienić procesor, płytę główną, kartę graficzną i dźwiękową (aktualnie mam zintegrowaną). Te części bym sprzedał, a dysk itp. bym zostawił stary. Ale kartę graficzną to już od nv, bo ati słabo jest wspierana. Procesor? Ten sam, tzn, lepsze parametry bo bardzo dobrze się sprawuje. Dźwiękową to nie wiem. Płyta główna to też nie wiem. Pewnie by coś dało radę z tego wyskrobać, ale zastanawiam się czy nie poczekać do urodzin, bo kasa będzie ;)



Pozdrawiam!
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

[quote="Kaka'"]AMD Athlon XP 2000+, Radeon 9550, 2x512 RAM...

(...)

Co do modernizacji, to się zastanawiam nad tym. Kasy mam 300zł (pewnie coś jeszcze rodzice dołożą :p ). U znajomego zawsze kupuję to zawsze te parę dych obniży :) Chciałbym wymienić procesor, płytę główną, kartę graficzną i dźwiękową (aktualnie mam zintegrowaną). Te części bym sprzedał, a dysk itp. bym zostawił stary. Ale kartę graficzną to już od nv, bo ati słabo jest wspierana. Procesor? Ten sam, tzn, lepsze parametry bo bardzo dobrze się sprawuje. Dźwiękową to nie wiem. Płyta główna to też nie wiem. Pewnie by coś dało radę z tego wyskrobać, ale zastanawiam się czy nie poczekać do urodzin, bo kasa będzie ]

jeśli już masz zmieniać procek i chcesz zostać przy athlonie to lepiej będzie jak kupisz athlona 64, co do reszty sprzętu nie wiem czego oczekujesz.
jeśli chodzi o mnie to ja wolał bym kupić coś słabszego ale za to żeby się dobrze kręciło, tylko jest pytanie czy chcesz podkręcać kompa (zawsze jest ryzyko)


aloha
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

velmafia pisze:pytanie czy chcesz podkręcać kompa (zawsze jest ryzyko)
Odpowiedź: Nie. Już kiedyś podkręcałem mojego Pentium 3 z 550mhz do 600mhz - i co się stało? Zgadnij :) Tak, procesorek poszedł.

Ostatnio go wygrzebałem z piwnicy i jako tako chodzi...



Pozdrawiam!
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kaka' pisze:Tak, procesorek poszedł.

Ostatnio go wygrzebałem z piwnicy i jako tako chodzi...
czyli co?? poszedł i jeszcze nie wrócił, że jako tako chodzi??

z tego co napisałeś to procek się spalił ale nadal chodzi, coś dziwnego ;P
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="velmafia"]z tego co napisałeś to procek się spalił ale nadal chodzi, coś dziwnego ]

To było tak. Podkręciłem procesorek. Około 2 miesiące wszystko w porządku. Nagle ciągle zwiechy itp. No to znowu go dałem na 550, ale już źle chodziło. Wszystko się wieszało.

Niedawno naszło mnie żeby go spróbować "naprawić" no i ku zdziwieniu procesor działa, więc już sam nie wiem, czy tamte zwiechy to wina podkręcenia czy nie...


Pozdrawiam!
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

może po prostu radiator na procku się zakurzył, i dlatego sie przegrzewał i resetował.

przy podkręcaniu musisz pamiętać o czymś takim jak odkurzanie komputera, ponieważ kurz potrafi radiator zapchać i utrudnione jest oddawanie ciepła przez radiator, ja podkręciłem mojego athlona 64 z 1,8 Ghz, na 2,43 Ghz, i teraz odkurzam go przy każdym sprzątaniu pokoju (czyli gdzieś tak raz na miesiąc ;) .

PS.
zrobił się offtop, ale rozmowa nadal jest związana z kompami, więc przenieś to gdzieś



aloha
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

velmafia pisze:może po prostu radiator na procku się zakurzył, i dlatego sie przegrzewał i resetował.
Możliwe, ale wiesz, ja to już nie pamiętam co wtedy robiłem, to było lata temu :)
velmafia pisze:athlona 64
Się tak zastanawiam nad takim athlonem, jak myślisz?
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kaka' pisze:
velmafia pisze:athlona 64
Się tak zastanawiam nad takim athlonem, jak myślisz?
ostatnio ceny athlonów dużo potaniały, więc różnica w cenie jest niewielka, a a64 daje Ci możliwość korzystania z platform 64bitowych, które zdobywają coraz większą popularność, różnica w wydajność pomiędzy 32bitowymi aplikacjami a 64bitowymi też daje o sobie znać (choć zdania są podzielone co do tego jak duża jest ta różnica), co prawda jeszcze x86_64 nie jest całkowicie wspierane ale to się szybko zmienia.
a poza tym a64 są technologicznie nowsze, a różnica w cenie znikoma.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

velmafia pisze:ostatnio ceny athlonów dużo potaniały, więc różnica w cenie jest niewielka, a a64 daje Ci możliwość korzystania z platform 64bitowych, które zdobywają coraz większą popularność, różnica w wydajność pomiędzy 32bitowymi aplikacjami a 64bitowymi też daje o sobie znać (choć zdania są podzielone co do tego jak duża jest ta różnica), co prawda jeszcze x86_64 nie jest całkowicie wspierane ale to się szybko zmienia.
a poza tym a64 są technologicznie nowsze, a różnica w cenie znikoma.
Ok, wszystko ładnie ale... Debian. Tu jest kłopot. Bo teraz wychodzi niby etch na amd 64 (czy jakoś tak). Ale czy wszystkie pakietu są dla 64, czy jak to jest? Akurat w tym się nie orientuję. Postaram się poszukać czegoś w necie na ten temat, jak znajdę dam znać.


Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ