jak zamienic gnome na kde

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
Maden
Beginner
Posty: 172
Rejestracja: 22 listopada 2006, 15:14
Lokalizacja: tarnów

jak zamienic gnome na kde

Post autor: Maden »

podczas instalacji zainstalowalo mi sie gnome
mi to srodowisko nie dopowiada jak moge je usunąć :?: zeby moz zaonstalowac kde :?:
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

W dziale FAQ opisałem jak się instaluje kde :) No ale ok, jeszcze raz napiszę. Wystarczy, że dasz:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install kde 
lub

Kod: Zaznacz cały

aptitude install kde
A jeżeli chcesz usunąć GNOME to najlepiej wejdź w synaptic i stamtąd pousuwaj odpowiednie pakiety bo pisząc na przykład tak:

Kod: Zaznacz cały

apt-get remove gnome
to odinstaluje Ci to tylko GNOME ale wszystkie aplikacje, programy i takie tam pozostaną, więc mówię, jeśli chcesz usunąc gnome to posłuż się programem synaptic.


Pozdrawiam!
wenabdg
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 27 października 2006, 18:35

Post autor: wenabdg »

Warto wspomniec o tym, ze jezeli posiadasz wiekszy dysk bez problemu kozystac z wielu menadzerow okien wystarczy wtedy tylko w oknie logowania zmienic sesje badz jezeli nie mamy takiego z lini komend wystarowac startkde

Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

wenabdg, ma rację. Ja na przykład mam aż 5 okienek :) A jest to: KDE (aktualnie), GNOME, XFCE, wmaker, fluxbox. No ale jak na razie używam KDE, ale często się zdarza, że pod KDE nie mogę czegoś zrobić ale mogę to zrobić pod GNOME, więc naprawdę warto miec chociaż te dwa środowiska.


Pozdrawiam!
Champion
Posty: 47
Rejestracja: 23 listopada 2006, 20:38

Post autor: Champion »

Kaka' pisze:W dziale FAQ opisałem jak się instaluje kde :) No ale ok, jeszcze raz napiszę. Wystarczy, że dasz:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install kde 
lub

Kod: Zaznacz cały

aptitude install kde
A jeżeli chcesz usunąć GNOME to najlepiej wejdź w synaptic i stamtąd pousuwaj odpowiednie pakiety bo pisząc na przykład tak:

Kod: Zaznacz cały

apt-get remove gnome
Ja bym zaproponował

Kod: Zaznacz cały

aptitude install kde kde-i18n-pl kdm
instalujesz kde + kde polska nakładka + kdm - konsole logowania ( mi się bardziej podoba niż gdm)
MarcinD
Posty: 15
Rejestracja: 27 listopada 2006, 21:31
Lokalizacja: Józefów

Post autor: MarcinD »

Kaka' pisze:wenabdg, ma rację. Ja na przykład mam aż 5 okienek :) A jest to: KDE (aktualnie), GNOME, XFCE, wmaker, fluxbox. No ale jak na razie używam KDE, ale często się zdarza, że pod KDE nie mogę czegoś zrobić ale mogę to zrobić pod GNOME, więc naprawdę warto miec chociaż te dwa środowiska.
O ile rozumiem, chodzi Ci o określone możliwości związane z oprogramowaniem? Przecież programu gnome można spokojnie uruchamiać pod KDE, mając odpowiednie biblioteki GTK ;-).

Pozdrawiam, Marcin
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="MarcinD"]O ile rozumiem, chodzi Ci o określone możliwości związane z oprogramowaniem? Przecież programu gnome można spokojnie uruchamiać pod KDE, mając odpowiednie biblioteki GTK ]

To, że pod KDE uruchomię programy dla GNOME to wiem, już wiele razy to robiłem. Jednak mnie nie oto chodziło. Ostatnio przez 3 dni używałem Xfce4 bo chciałem "nacieszyć" się przezroczystością ;) A wiadomo, że KDE to potężne środowisko i tam wszystko wolno działa. Też ostatnio używałem GNOME przez jeden dzień bo chciałem przetestować compiza. Tak, compiz pod KDE też działa, jednak na GNOME o wiele szybciej. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi :)


Pozdrawiam!
jaros
Posty: 17
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 13:21

Post autor: jaros »

Witam, przepraszam że odświeżam ten temat. Jak zainstalować najnowsze KDE 3.5.6 z polską nakładką i kdm? Skorzystałem z aptitude install kde kde-i18n-pl kdm ale instaluje mi wersję 3.5.5 :(
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

jaros pisze:Witam, przepraszam że odświeżam ten temat. Jak zainstalować najnowsze KDE 3.5.6 z polską nakładką i kdm? Skorzystałem z aptitude install kde kde-i18n-pl kdm ale instaluje mi wersję 3.5.5 :(
1) Już zawsze będzie miał tą wersję (3.5.5) bo masz Etch'a, a on jest już zamrożony.

2) Nie słyszałem, żeby jeszcze była dostępna w Debianie wersja 3.5.6

3) Do czego chcesz mieć nowsze wydanie?

4) Jak chcesz mieć najnowsze pakiety to przejdź na unstable (sid).
jaros
Posty: 17
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 13:21

Post autor: jaros »

Kaka' pisze:1) Już zawsze będzie miał tą wersję (3.5.5) bo masz Etch'a, a on jest już zamrożony.

2) Nie słyszałem, żeby jeszcze była dostępna w Debianie wersja 3.5.6
Aha dzięki, nie pomyślałem o tym :-|
Kaka' pisze:3) Do czego chcesz mieć nowsze wydanie?
Miało być trochę poprawek, ale za dużo się pewnie nie zmieniło.
Kaka' pisze:4) Jak chcesz mieć najnowsze pakiety to przejdź na unstable (sid).
A o tym to może później nowy temat.
ODPOWIEDZ