problem z dyskiem twardym

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
lucas91
Posty: 2
Rejestracja: 03 listopada 2006, 02:24

problem z dyskiem twardym

Post autor: lucas91 »

mam problem z moim dyskiem twardym. kiedy probuje skopiowac pliki z dysku na dysk- komputer po prostu resetuje sie samoczynnie w trakcie. prosze o pomoc...
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

witam,

a problem ten występuję tylko pod Debianem, czy (jeśli masz inne systemy) na innych systemach też, bo to mi wygląda jak by dysk się przegrzewał (lub inny podzespół PC-ta) i włączało się zabezpieczenie przed spaleniem dysku (lub innego podzespołu).
czy problem występuje od razu przy włączeniu kopiowania, czy po chwili (już w trakcie kopiowania)??

spróbuj dokładniej opisać ten problem, bo dużo z twojego opisu nie wynika.. .


aloha
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

lucas91 pisze:komputer po prostu resetuje sie samoczynnie w trakcie. prosze o Pomoc...
A może odkurzanie? U znajomego występował podobny problem i pomogło usunięcie kurzu z wnętrza PC.
brada
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2007, 13:18

Post autor: brada »

U mnie występował podobny problem, ale resetował się również jak wkładało się płytę do CD/DVD, po zmierzeniu napięć zasilania dysku/cd wszystko stało się jasne. Po zakupieniu nowego zasilacza problem zniknął :-D.
Zmierz napięcia zasilania miernikiem i/lub programem i sprawdź czy nie odbiegają za bardzo od normy (czy nie są za niskie).
ODPOWIEDZ