Windows kontra Linux 10 do 0 lub dlaczego Linux mnie denerwuje

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6369
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Co do Facebooka. Nie wiecie po co to jest?

https://www.youtube.com/watch?v=Id0vuAvbHLw
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/psycholo ... esja/vkhyj

"Ludzie nie rozumieją, że Facebook nie powstał z miłości. To biznes. Nie jest też darmowy. Płacimy za niego swoimi danymi.

Osobiste informacje o nas są wartością, którą sprzedaje się innym.
To my jesteśmy ich towarem..."
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Dobry artykuł. Pamiętam, kiedyś chciałem namiar od znajomego i poprosiłem go o numer IM - gg, xmpp, czy czego tam używa, a on mi na to, że używa tylko Facebooka do rozmów w sieci. Osobiście podziękowałem.

Nie chodzi o to, że szyfruję każdą rozmowę ze znajomymi (Facebook nawet tego standardu nie umożliwia), ale nie życzę sobie żeby logi mojej rozmowy były zapisywane, a już w szczególności przez Facebooka.

A jak wpadł Ulbricht i pogrążył taki piękny projekt, przez własną głupotę i między innymi nierozważne korzystanie z portali podobnych do Facebooka.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6369
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Tylko nie wiesz, czy OWE IM też nie są podsłuchiwane. Skoro NSA podsłuchuje wszystkich. A polski rzad z rządem USA współpracował (ciekawe co wyjdzie z więzieniami CIA w Polsce), więc może mają dostęp... USA tu w Polsce. A czy służby polskie nie podsłuchują? Na razie cisza.

Dziś to prywatna rozmowa wydaje się najbezpieczniejsza. Ale czy wiesz, że nie jesteś nagrywany, albo z oddali podsłuchiwany mikrofonem kierunkowym albo coś innego jeszcze...
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Wszystko, ale nie Facebook, są pierwsi na mojej czarnej liście i unikam ich jak ognia.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6369
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Tak bardzo nie istniejesz? Ja nawet pokłóciłem się kiedyś z dwoma koleżankami odnośnie Facebooka, bo wykazałem niebezpieczeństwo takich portali.

Ale lansik ważniejszy -> Autokreacja, czyli blef. Nic na to się nie poradzi. Głupoty ludzi nie zmienisz. Walka z wiatrakami.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Całe szczęście większość moich znajomych i rodziny tego nie używa. Myślę, że to bardziej domena młodych (chociaż zdarzają się wyjątki). A mnie to już bliżej do staruszka niż nastolatka.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Niestety wielu ludzi bez dostępu facebooka po prostu nie istnieje i nie potrafi funkcjonować, jest to dla mnie niezrozumiałe, jedyny portal społecznościowy na jakim jestem (o ile można go tak nazwać) to GoldenLine i to tylko po to, żeby mi było łatwiej pracę zmienić :)
Wkurzają mnie wykluczenia z tego powodu, np jakiś ciekawy konkurs ale regulamin i cała reszta jest dostępna tylko na FB i oczywiście tylko dla zalogowanych...
A dzielenie się z ludźmi informacjami, że dziś puściłem bąka pół godziny później niż wczoraj jest wg mnie żałosne, moje życie moja sprawa, ot i wszystko.
ODPOWIEDZ