dziwna sprawa z ACX100

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
zolter
Posty: 6
Rejestracja: 18 marca 2007, 18:24

dziwna sprawa z ACX100

Post autor: zolter »

Witam. Mam kartę sieciową D-linka DWL-520+. Udało mi się ją zainstalować dzieki ACX100 bo przez ndiswrappera nie chciało na Etchu trybić. Niby wszystko ładnie "prawie że..". Podczas ładowania systemu wywala mi coś o kalibracji karty, nie wiadomo o co biega. Po pewnym czasie system sie uruchamia. Odpalam KDE ale internecik nie działa. Wszystko jest dobrze poustawiane. Problem jest w tym ze karta widzi sieci i "niby" sie z nimi łączy, podaje nawet MAC AP`ka, ale nawet jego nazwy nie wyświetla. Co najlepsze ze internet nie śmiga, choć wszystko wygląda poprawnie. Wie może ktoś co z tym zrobić?
el_carles
Junior Member
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2007, 17:32

Post autor: el_carles »

Zmień firmware!

[klik!] i czytaj punkt 3.

Jest więcej stronek z firmware do pobrania tylko trzeba pogooglic. W najbliższym czasie postaram się dodać więcej linków do tego howto.

Pozdrawiam

//edit


Osobiście mogę dodać że przez jakiś czas używałem driverów acx ale z powodu (braku odpowiedniego) firmware przesiadłem się na ndiswrappera... nie wiem czy to tylko ja tak miałem czy wina leży w ciągle eksperymentalnej wersji sterownika...

Co do kalibracji karty możesz w /etc/network/interfaces dodać linijkę
wireless_sens 91
u mnie niby zadziałało bo nie pojawiał się monit dotyczący kalibracji... ale i tak konsola nr. 1 była zasypywana błędami

Jeżeli chciałbyś wypróbować ndiswrappera czytaj to:

[klik!] (patrz przedostatni post)
ODPOWIEDZ