0x51 0x84 [SOLVED]

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
kaszub
Posty: 10
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 02:41

0x51 0x84 [SOLVED]

Post autor: kaszub »

Witam, mam serwer na debianie 4.0 etch, przy odczycie z dysku, np przy transferze z ftp na ekranie pokazuja mi sie nastepujace komunikaty,

Kod: Zaznacz cały

kernel: hda: dma_intr: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error }
kernel: hda: dma_intr: error=0x84 { DriveStatusError BadCRC }
czytalem ze jest to niegrozne etc,
wyeliminowalem popsuty dysk, reakcje dma na podkrecanie i zla tasme do dysku, zainstalowalem za to slackware 11.0 i porobilem testy odczytu/zapisu, bledow nie ma (slack na kernelu 2.4.33.3)
Najwyrazniej na debianie cos nie gra, a debian na kernelu 2.6
moj sprzecior to pentium 500MHz 256 sd-ram seagate 80GB jeden z nowszych modeli (mozliwa opcja bylo tez to ze kontroler dma nie radzi sobie z nowym modelem dysku, ale wyeliminowalem to podejrzenie gdy sprawdzilem inne distro)
Nie wiem co w tej sytuacji zrobic, zmienic kernel ? moze sprobowac debiana 3.1 (nie pamietam zeby cos takiego mnie spotkalo na starszym debianie ani zreszta na zadnym innym distro). Z gory dzieki za pomoc.
Maciek_Rutecki
Posty: 93
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 20:31
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Maciek_Rutecki »

Szerszej (więcej żył) taśmy próbowałeś?
kaszub
Posty: 10
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 02:41

Post autor: kaszub »

Tak, uzywam tasmy 80-Conductor, jak podlaczylem 40 to system sie nie uruchamial, kernel pokazywal jakies bledy dma
Maciek_Rutecki
Posty: 93
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 20:31
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Maciek_Rutecki »

Możliwe że kontroler sobie nie radzi z tym.
kaszub
Posty: 10
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 02:41

Post autor: kaszub »

to dlaczego na innej dystrybucji to nie wystepuje tylko na debianie ?

//

Sprawdzilem debiana 3.1r5, problem nie wystepuje, tak wiec tylko na debianie 4.0 etch, w czym lezy problem ? moze w kernelu ?

//

Wymienilem tasme na nowa, teraz blad sie nie pojawia, mysle ze problem rozwiazany.
ODPOWIEDZ