Nautilus w okrojonej wersji (tylko menu i lista plików)

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
daris
Beginner
Posty: 304
Rejestracja: 30 marca 2007, 21:00

Nautilus w okrojonej wersji (tylko menu i lista plików)

Post autor: daris »

Nie wiem co sie stało nautilusowi ale jak zaloguje się do sesji gnome i uruchomi się to pokazuje tylko menu i listę plików (a powinien być jeszcze toolbar z przyciskami i ten pasek ze ścieżką do pliku).

W KDE uruchamiając go przez Wykonaj polecenie jest w normalnej wersji a jak go uruchomię z konsoli to jest w okrojonej.

W sesji gnome nie mogę poeksperymentować z poleceniami typu killall nautilus i później nautilus bo po zabiciu procesu nautilusa sam autmatycznie się z powrotem uruchamia (i to mnie właśnie wkurza - na kubuntu można było bez problemu zamknąć nautilusa)
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

w pasku narzedzi nautilusa:
Widok -> pozaznaczaj 'Główny pasek narzędziowy', 'Panel paska bocznego', 'Pasek położenia', 'Pasek stanu'

polecam jeszcze

Edycja>Preferencje -> zakładka Zachowanie i zaznacz 'Otwórz w oknie przeglądarki'
daris
Beginner
Posty: 304
Rejestracja: 30 marca 2007, 21:00

Post autor: daris »

brz pisze:w pasku narzedzi nautilusa:
Widok -> pozaznaczaj 'Główny pasek narzędziowy', 'Panel paska bocznego', 'Pasek położenia', 'Pasek stanu'
No i tu właśnie jest problem - bo nic takiego w tej okrojonej wersji nie ma.
Obrazek


Przywróć domyślne ustawienia widoku też nic nie daje

EDIT: Patrzę teraz a tu każdy folder otwiera się w nowym oknie
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

daris pisze:Patrzę teraz a tu każdy folder otwiera się w nowym oknie
w takim razie
brz pisze:Edycja>Preferencje -> zakładka Zachowanie i zaznacz 'Otwórz w oknie przeglądarki'
chyba powinno rozwiazac sprawe, kiedys tez tylko to mi pomoglo ale myslalem, ze jakies zwidy mam wiec nie chcialem twierdzic, ze tylko od tego zalezy wyswietlanie tych paskow ]

jesli to nie pomoze, to nie wiem
daris
Beginner
Posty: 304
Rejestracja: 30 marca 2007, 21:00

Post autor: daris »

Dzięki - a tak wogóle to co oznacza ta opcja :?:

Zaznaczyłem to i dałem killall nautilus i uruchomił się już normalny :-D
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

oznacza tyle co 'otworz dany katalog w tym samym oknie, nie otwieraj innego okna przegladarki w tym celu'. ;]

pzdr
ODPOWIEDZ