[SOLVED] conky + lm-sensors

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="el_carles"]jednak nie wiem jak stworzyć skrypt żeby pokazywał samą wartość, "po mojemu" pokazywałby całą linijkę.. ]

To znaczy jak? Ma pokazywać tą całą linijkę czy nie?
el_carles
Junior Member
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2007, 17:32

Post autor: el_carles »

Wiem jak zrobić żeby pokazywał całą linijkę, ale wolę żeby była sama wartość (+48.0°C) niestety tego już nie wiem :)

Podsumowując, ma być sama wartość :) (bo chyba badziewnie gdyby conky pokazywał całą linijkę).
Gość

Post autor: Gość »

el_carles pisze:Wiem jak zrobić żeby pokazywał całą linijkę, ale wolę żeby była sama wartość (+48.0°C) niestety tego już nie wiem :)
No to :
Debian [pts/1] [17:07:50] [ ~ ]
>> sensors | sed '/temp2/!d]


Pozdrawiam
el_carles
Junior Member
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2007, 17:32

Post autor: el_carles »

Hagal, jesteś wielki!!

Właśnie byłem w trakcie czytania manuala polecenia cut ale widać szedłem w złą stronę ;)

Pozdrawiam

p.s.

Gdyby ktoś się nie umiał połapać skrypcik wygląda w ten sposób:
#!/bin/bash
echo "$(sensors | sed '/temp2/!d;{s/C.*/C/;s/.*+//}')"
[ Dodano: 2007-04-28, 08:32 ]
Zmodyfikowałem trochę skrypt do swoich potrzeb. Monitoruje teraz wszystkie temperatury + temp. hd (może można to zrobić bardziej profesjonalnie... jednak działa i to się dla mnie liczy ;)

Może komuś się przyda.
#!/bin/bash
echo CPU: "$(sensors | sed '/temp2/!d;{s/C.*/C/;s/.*+//}')" SYS: "$(sensors | sed '/temp1/!d;{s/C.*/C/;s/.*+//}')" PWM: "$(sensors | sed '/temp3/!d;{s/C.*/C/;s/.*+//}')" HD: "$(nc localhost 7634 | cut -d'|' -f4)"°C
Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-05-01, 19:07 ]
Dodaje jeszcze skrypt do monitorowania prędkości wentylatorów
#!/bin/bash
echo cpu-fan:"$(sensors | sed '/fan1/!d;{s/RPM.*/RPM/;s/.*[:digit:].....//}')" m1:"$(sensors | sed '/fan2/!d;{s/RPM.*/RPM/;s/.*[:digit:].....//}')" m2:"$(sensors | sed '/fan3/!d;{s/RPM.*/RPM/;s/.*[:digit:].....//}')"
ODPOWIEDZ