teoretyczne pytanie

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Awatar użytkownika
ShinnRa
Beginner
Posty: 457
Rejestracja: 05 marca 2007, 23:05
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ShinnRa »

duo666
Posty: 79
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 19:34

Post autor: duo666 »

palin
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 22:00
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: palin »

no a tak jeśli ktoś chce w polskiej wersji opis działania dns to radze zajrzeć na http://www.wikipedia.pl i wyszukać hasło dns. Bardzo łandnie opisane
Jakop
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:00
Lokalizacja: pika_net

Post autor: Jakop »

Witam...

Pierwsze pytanie to po co Ci dns?
Dla podsieci oferuje (teoretycznie) szybsze rozwiązanie nazw, jeżeli potrzebne Ci tylko jedna domena skierowana na Twojego kompa wtedy wystarczy że Twój ISP ją przeroutuje na Twój IP... Jeżeli chcesz się bawić w subdomeny to wtedy Twój ISP musi dodać w swoim DNSie że obsługą Twojej domeny zajmuje się adres np ns1.mojadomena.pl i ns2.mojadomena.pl znajdujące sie na adresach 1.2.3.4 i 1.2.3.5 (moze to być ten sam serw i adresy mogą być te same... Poprostu jest napisane że mają być dwa NS)

i dopiero jak masz przekierowanie na swojego NS mozesz zakładać subdomeny...

Dużo z darmowych domen niestety nie umożliwia delegacji domeny tak jest np. no-ip.com/pl one.pl bodajże też nie ... w każdym razie kiedyś szukałem i nie znalazłem za free łatwego prostego ;)

kiedyś z tego co pamiętam mozna było za free założyć domene w *.tk z tym ze nie wiem czy ona poprostu maskowała IP?

Pozdrawiam
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Własny dns jednak jest o wiele wygodniejszy, niż jakieś od isp. Najlepiej sobie założyć na freedns.sgh.waw.pl.
ODPOWIEDZ