[SOLVED] hibernacja?

Ogólne pytania dotyczące systemu
el_carles
Junior Member
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2007, 17:32

[SOLVED] hibernacja?

Post autor: el_carles »

Witam, mam drobny problem :) zauważyłem że zaczęło się to po instalacji beryla..
Mianowicie.. zostawię pc'ta odpalonego i nie ruszam go przez dłuższy czas, przychodzę powiedzmy po 2 godzinach ruszam myszką.. włącza się monitor ale obraz jest trochę przyciemniony i na ekranie mam taki wielki (lub mniejszy) "X" (to jest coś a la wygaszacz może?) i tak już zostaje dopóki nie wcisnę restart na obudowie.. :|

We właściwościach ekranu nie mam włączonej funkcji oszczędzania energii jednak wygląda na to jakby system po jakimś czasie się hibernował...

Ktoś może wie jak to wyłączyć?

p.s.
jeżeli siedzę przy pc nic się nie wiesza...

Z góry dzięki za odpowiedz ;)

Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

el_carles pisze:taki wielki (lub mniejszy) "X" (to jest coś a la wygaszacz może?)
Tak - ja mam tak samo.
el_carles
Junior Member
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2007, 17:32

Post autor: el_carles »

A da się to jakoś wyłączyć? bo coś mi mówi że to jest winne całego zamieszania.. :) szperam tu po ustawieniach ale nie widzę opcji..

[ Dodano: 2007-03-25, 22:02 ]
Powyłączałem co sie dało.. zostawie pc na noc ciekawe czy z rana będzie zwis? :)

[ Dodano: 2007-03-26, 02:07 ]
czyli może nie był zwieszony... :| ale żeby minute czekać na wyjście z tego stanu :shock:

[ Dodano: 2007-03-26, 10:08 ]
Problem rozwiązany ;) W konfiguracji KDesktop - w zarządzaniu energią wystarczy włączyć "oszczędzanie monitora" i czasy: tryb oczekiwania, uśpij po i wyłącz zasilanie po ustawić na "wyłączone"... lol :)
To zapobiega włączaniu tego "wygaszacza"

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ