[SOLVED] Debian + Slack

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Carpath
Posty: 32
Rejestracja: 13 marca 2007, 22:33
Lokalizacja: Pieklo

[SOLVED] Debian + Slack

Post autor: Carpath »

Witam
Mam troszke wg mnie dziwny problem.Zawsze na kompiku mialem tylko xp i Slacka i bylo all ok do czasu az nie zaistniala potrzeba zainstalowania Debiana.Tutaj zaczely sie problemy.Sam Debian po instalacji dziala "ok" i widzi caly sprzet ale ani w lilo ani w grubie nie widzi Slacka.Wiec bootuje Slacka z dyskietki i dodaje partycje z nim i juz w lilo mam xp Slacka i Debiana.No i big problem bo teraz to Debian niewidzi ani dzwieku ani co gorsza usb! Jakim cudem bez mieszania w configach takie cos sie porobilo ?
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Carpath pisze:Sam Debian po instalacji dziala "ok" i widzi caly sprzet ale ani w lilo ani w grubie nie widzi Slacka.
A próbowałeś dodać Slacka do gruba Debiana?? Czyli dodać odpowiedni wpis do /boot/grub/menu.lst


aloha
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Carpath pisze:No i big problem bo teraz to Debian niewidzi ani dzwieku ani co gorsza usb!
Sprawdź jaki kernel ci dodało do bootloadera. Samo z siebie nic się nie robi.
sthoo
Posty: 52
Rejestracja: 26 lutego 2007, 06:32

Post autor: sthoo »

Ja miałem podobny problem na początku znajomości z Linuksem, gdy przez nieuwagę zrobiłem wspólną partycję /home i w obu systemach nadałem taką samą nazwę użytkownika i hasło czego wynikiem była wielka sałatka-mix z configów w moim folderze domowym (miałem Suse i Auroxa - oba z Gnomem) :mrgreen:

Nie wiem jak jest u Ciebie i jak sie to odnosi do Slacka z Debianem, ale myślę że configi z folderu home chyba nie dotykają samego systemu bezpośrednio i w sposób, który opisałeś.
Carpath
Posty: 32
Rejestracja: 13 marca 2007, 22:33
Lokalizacja: Pieklo

Post autor: Carpath »

Pomogla zamiana Lilo na Grub i wpis w /boot./grub/menu.lsd.
Dzieki
ODPOWIEDZ