Dodawanie obrazu ISO na dysku twardym do źróde

Pomoc dotycząca instalacji systemu
sthoo
Posty: 52
Rejestracja: 26 lutego 2007, 06:32

Dodawanie obrazu ISO na dysku twardym do źródeł apta.

Post autor: sthoo »

Witam. Od kilku dni zachodzę w głowę w jaki sposób zamontować obraz ISO, aby móc go dodać do źródeł instalacji dla apta ( prawie jak apt-cdrom add ). Narobiłem bałaganu i mam zamiar zrobić wiosenne porządki, poprzesuwać partycje, wyrzucić ubunciaki itp. Mam jakieś 50 GB różnych obrazów iso na dysku, raczej w większości Debiana i jego pochodne, które wystrzeliwuję za pomocą rtorrenta i chciałbym je wykorzystać przy ponownej instalacji systemu.

Na przykład:
- instaluję system podstawowy (bo mam 1 płytkę CD)
- montuję obrazy iso do jakiśtam katalogów ( niech będzie /mnt/iso1 /mnt/iso2 /mnt/iso3 dla 3 płyt DVD Debiana)

Jak takie foldery (lub inne punkty montowania) można dodać do źródeł apta?

[ Dodano: 2007-03-15, 21:20 ]
P.S. Niby można skopiować pakiety do /var/cache/apt/archives/...ale...
Grabos
Posty: 91
Rejestracja: 13 lipca 2006, 17:19

Post autor: Grabos »

Np. tak:
deb file:/home/ftp/debian/ sid main contrib non-free
sthoo
Posty: 52
Rejestracja: 26 lutego 2007, 06:32

Post autor: sthoo »

No prawie...
Po zamontowaniu obrazu utworzonego przez APTonCD w /mnt/img1 i próbie update'u pojawia się:

Kod: Zaznacz cały

Nie udao si�pobra�file:/mnt/img1/dists/etch/main/binary-i386/Packages.gz  Nie odnaleziono pliku
Nie udao si�pobra�file:/mnt/img1/dists/etch/contrib/binary-i386/Packages.gz  Nie odnaleziono pliku
Nie udao si�pobra�file:/mnt/img1/dists/etch/non-free/binary-i386/Packages.gz  Nie odnaleziono pliku
Czytanie list pakiet�... Gotowe
W: Nie udao si�wykona�operacji stat na licie pakiet� r�owych file: etch/main Packages (/var/lib/apt/lists/_mnt_img1_dists_etch_main_binary-i386_Packages) - stat (2 Nie ma takiego pliku ani katalogu)
W: Nie udao si�wykona�operacji stat na licie pakiet� r�owych file: etch/contrib Packages (/var/lib/apt/lists/_mnt_img1_dists_etch_contrib_binary-i386_Packages) - stat (2 Nie ma takiego pliku ani katalogu)
W: Nie udao si�wykona�operacji stat na licie pakiet� r�owych file: etch/non-free Packages (/var/lib/apt/lists/_mnt_img1_dists_etch_non-free_binary-i386_Packages) - stat (2 Nie ma takiego pliku ani katalogu)
W: Naley uruchomi�apt-get update aby naprawi�te problemy.
E: Nie udao si�pobra�niekt�ych plik� indeksu, zostay one zignorowane lub zostaa uyta ich starsza wersja.

No więc nic będę kopał nadal (chyba że ktoś coś wie... :)

P.S. Coś mi się konsolka rozkrzaczyła (też do zrobienia) :mrgreen:
Grabos
Posty: 91
Rejestracja: 13 lipca 2006, 17:19

Post autor: Grabos »

¦cieżka u ciebie pewnie jest wpisana file:/mnt/img1/ a pewnie powinna być file:/mnt/img1/debian/
ODPOWIEDZ