Wine

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Mistrig
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2007, 16:25

Wine

Post autor: Mistrig »

Witam. Mam problem z wine. Zainstalowałem wersje z repozytorium debiana i gdy wydaje polecenie winecfg nie zostaje ono znalezione. Jak skonfigurować wine lub wydać to polecenie?[/code]
Grabos
Posty: 91
Rejestracja: 13 lipca 2006, 17:19

Post autor: Grabos »

jest w pakiecie wine-utils
zwiastun
Posty: 44
Rejestracja: 22 kwietnia 2007, 19:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: zwiastun »

Mam prosbe apropos wine - moze ktoś pokazać krok po kroku jak postawić Autocad`a np 2000 albo 2006 przez Wine . Najlepiej bez windy . Mam Debiana 4.0 . Ewentualnie z WinXP. Jest mi to naprawdę potrzebne . Chwilowo Walcze z Autocadem postawionym na windzie XPale po

Kod: Zaznacz cały

# wine /mnt/hda5/ACAD/acad.exe
wywala mi co następuje

Kod: Zaznacz cały

err:module:import_dll Library gdiplus.dll (which is needed by L"K:\\ACAD\\acad.exe") not found
err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"K:\\ACAD\\acad.exe" failed, status c0000135
Wine failed with return code 1
P.S. Podobne problemy mialem z Matlabem ale skończyło sie na octave( gorąco polecam ).
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Musiałbyś to pod wine zainstalować i potem uruchomić.
kaladann
Posty: 77
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 21:32

Post autor: kaladann »

1) nikt ci chyba dokladnie nie napisze jak to zrobic...

2)na hqwine masz tak zwane appdb (baza danych oblsugiwanych programow przez wine)
najpierw sprawdz tam czy w ogole masz szanse tego uato cada uruchomic .
jesli pisze ez mozna uruchomic to tez nie wpadaj w zachwyt .czesto np jak z photoshopem
7.0 moze nie byc jakiejs waznej ikonki albo inne "pierdy" utrudniajace korzystanie.

3)jesli wine nie dziala jak nalezy sprobuj crossoffice do linuxa.
4)..albo cedege (najlepiej płatną)

5) generlanie takie programy lepiej jednak uruchamiac pod srodowiskiem natywnym...koszt windy w stosunku do autocada jest rzekłbym....minimalny..
ODPOWIEDZ