2 wersje tego samego pakietu

Ogólne pytania dotyczące systemu
Awatar użytkownika
tanatos
Beginner
Posty: 226
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 00:14
Lokalizacja: z repo :P

2 wersje tego samego pakietu

Post autor: tanatos »

Mam pytanie, czy ktoś z Was próbował kiedyś zrobić coś takiego, żeby zainstalować dwa takie same pakiety, ale w różnych wersjach - jeden starszy, drugi nowszy tak aby apt/dpkg nie zastępował automatycznie poprzedniej wersji nowo zainstalowaną i aby dało się korzystać z obu jednocześnie. Chodzi mi tutaj o wine - niektóre aplikacje działają znacznie lepiej w starszych wersjach, inne w nowszych. Mam zainstalowaną aktualnie nową wersję wine z repo, chciałbym doinstalować przez dpkg starą wersję z 2003 roku pobraną internetu w paczce .deb . Jednak co zrobić aby po jej zainstalowaniu pliki nie nadpisywały automatycznie "nowszej wersji wine", ale by stworzyły się wszystkie z nową nazwą np: usr/bin/wineold, usr/lib/wineold/ itd. Chodzi mi o to żebym mógł jednocześnie uruchamiać wine i wineold bez konieczności reinstalowania problemów z zależnościami itd... . Czy jest na to jakieś jedno magiczne polecenie? Próbowałem z "alien" ale nie osiągnąłem porządanego efektu.

Mam nadzieję, że zrozumiale opisałem problem, z góry dzięki za pomoc.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

E, trudno tak zrobić, musiałbyś zmodyfikować strukturę pakietu. Automatycznie to ci się to raczej nie zrobi.
Awatar użytkownika
tanatos
Beginner
Posty: 226
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 00:14
Lokalizacja: z repo :P

Post autor: tanatos »

próbowałem z modyfikowaniem struktury pakietu ale to strasznie dużo roboty bo nie tylko nazwy plików pozmieniać, ale też wszystkie ścieżki w źródłach... myślę, że jest jakieś polecenie, które załatwi to za mnie, jednak jak na razie go nie odnalazłem, dlatego pytam, może ktoś miał już podobny problem?
ODPOWIEDZ