Opera vs. Mozilla

Wszystko Off Topic
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

Wielką zaletą(i wadą) FF są jego wtyczki ponieważ można go nafaszerować wtyczkami i jest fajnie a z drugiej strony bez tych wtyczek już tak fajnie nie jest :-x Używam FF(Ice Weasel) tylko dlatego że nie ma jeszcze stabilnej Opery 64bit. W sumie już zdążyłem się przyzwyczaić do IW lecz brakuje mi troszkę szybkości Opery. Ogólnie uważam Operę za lepszą przeglądarkę.
tadzik
Beginner
Posty: 183
Rejestracja: 29 grudnia 2007, 20:36
Lokalizacja: Warszawa/Izabelin

Post autor: tadzik »

Muszę przyznać iż mimo tego, że uważam operę za bezapelacyjnie lepszą, przenoszę się na FF z racji bojkotowania oprogramowania closed-source (czyli niewolnego) :)
Mimo to uważam że opera lepsza :)
smog
Posty: 12
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 18:07
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: smog »

Witam

@ grze_S
działanie kart (nie lubie jak Firefox zamiast "ściaśniać" kolejne karty pokazuje mi strzałki w lewo i prawo)
tabmix rozwiązuje problem wystarczy ustawić, aby zamiast strzałek tworzył nowy wiersz(ilość wierszy też można ustalić :) ), żeby zwiększyć ilość kart w pasku, należy zmniejszyć minimalną szerokość karty i po problemie

ff jest wolniejszy ale znacznie bardziej funkcjonalny, opera jest szybsza ale w mniejszym stopniu konfiguralna poza tym wspominane wsparcie dla javy i flasha pozostawia wiele do życzenia.

Pozdrawiam
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

smog pisze:wspominane wsparcie dla javy i flasha pozostawia wiele do życzenia.
Trzeba pamiętać, że najnowszy flash wyszedło dla linuksa tylko pod ff, więc to, że wogóle po operą działa to jest już dobrze. Pytanie tylko dlaczego nie napisali wtyczki dla opery.
michalekk
Posty: 23
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 14:06

Post autor: michalekk »

ja nie moge używać opery, bo nie ma wersji stabilnej na 64 bity...
poczekam aż się opera 9.50 ustabilni i sie zobaczy :)
tak to uzywam IW
Dominik
Beginner
Posty: 209
Rejestracja: 22 lutego 2007, 21:29
Lokalizacja: katowice

Post autor: Dominik »

Odgrzebię nieco temat ... bo to chyba najbardziej tu się nadaje:
Iceweasel vs Iceape - niby to samo jak chodzi o silnik, pluginy a jednak...
1) w iceape pluginy instalujemy z poziomu roota, a jak to jest w Operze - przejrzałem ją tylko pobieznie i nie wiem na ile w niej myśli się pluginami?
2) Tu moje własciwe pytanie - iceape radzi sobie ze stronami we flashu, których nie umiałem otworzyć pomimo dociągnięcia najnowszej wtyczki flasha. Jakoś lepiej obsługuje multimedia - tylko nie umiem dotrzeć do przyczyny - co muszę porównać oprócz about :p lugins?
3) W iceweasel stosunkowo szybko zawartość flash wieszała przeglądarkę (nie tak szybko jak epiphany, ale zawsze) teraz otwierając te same strony w jednej i drugiej zobaczyłem istotną różnice na korzyść iceape
Gdyby jeszcze nie miała tak nieergonomicznie porozkładanych przycisków i lepiej wspólpracowala z adblock (znowu kwestie rozlożenia przycisków i ergonomii w obsłudze) to może pomyślałbym nad migracją
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Dominik pisze:a jak to jest w Operze - przejrzałem ją tylko pobieznie i nie wiem na ile w niej myśli się pluginami?
Mozesz wrzucic pluginy do folderu gdzies na /home jak i zainstalowac je tradycynie w systemie. Kwestia podania sciezki w preferencjach. W zasadzie procz wtyczek multmediow typu flash,mplayer-plugin i paru innych w Operze nie uzywa sie praktycznie pluginow na taka skale jak to ma miejsce np. w FF. Podobne funkcje do pluginow FF czasem spelniaja widgety - male programy dzialajace na silniku Opery pisane przez spolecznosc do sciagniecia z oficjalnej strony. (typu sciaganie filmow z youtube, zegarki itd.)
luki85pwy
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 22:12
Lokalizacja: Pu³awy

Post autor: luki85pwy »

W Operze pod Linuxem nie działa java. Znaczy niby działa w najnowszej wersji beta Opery ale wejdź sobie na czat.wp.pl i spróbuj coś napisać na tym czacie... :mrgreen:
michalekk
Posty: 23
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 14:06

Post autor: michalekk »

32 bity.
emm... na temat?
u mnie java działa bez zarzutu (na 32 bitach, nie wiem jak konkretnie z wp, ale powinno by OK)
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

luki85pwy,
PS. A gołe laski można chociaż na Linuxie oglądać? Bo jak i to nie to jak podziękuję.
Znajdź sobie dziewczynę, bez rozszerzenia .jpg ;)

________________________
A co do tematu...

Od zawsze używałem Opery ze względu na O.T.B., ale FF3 zaczyna coraz bardziej mi się podobać. Więc może wreszcie przerzucę się na otwarte oprogramowanie, chyba, że Opera 9.50 pokaże cos nowego, ale na razie jakoś mnie nie zachwyca.

Działa komuś gmail na Operze 9.27? Mi wyrzuca przy próbie zalogowania
ODPOWIEDZ