Opera vs. Mozilla

Wszystko Off Topic
smog
Posty: 12
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 18:07
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: smog »

Opera.
Za speed diala, za menedżer pobierania, i za minimalizowanie do traya - wszystie te rzeczy zabijają wszelką konkurencję i mozilla momentalnie odpada.
Tak więc mój głos bezapelacyjnie na Operę
speed dial, fast dial

opendownload, downloadhelper

o trayu juz bylo :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
grze_S
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 12:30

Post autor: grze_S »

Jak dla mnie najlepsza jest Opera :D Włącza się bardzo szybko, jest baaardzo wygodna, z przeglądarek których używałem tylko ona zapewnia tak wygodne gesty myszy, ponadto konfigurowalność, dobra interpretacja kodu stron, zoom, wbudowany klient poczty, działanie kart (nie lubie jak Firefox zamiast "ściaśniać" kolejne karty pokazuje mi strzałki w lewo i prawo), menedżer pobierania plików, uff długo by wymieniać :D Z wad to jak dla mnie to że wtyczki do flash'a i javy nie działają idealnie, no ale grunt że wogule działają :D
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6377
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

i bezpieczna. przyjamniej nie ma co troche wykrywanych luk.tez wole operę. jak musze to uzywam firefoxa.
pod opera nei mam flasha zainstalwoanego i nei mam przez to prawie reklam a jak chce duperele pooglądac no to firefox :P
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

Yampress pisze:pod opera nei mam flasha zainstalwoanego i nei mam przez to prawie reklam a jak chce duperele pooglądac no to firefox :P
Ja flasha mam zainstalowanego ale przez większość czasu jest wyłączony. Jak chcę np. coś obejrzeć na youtube to wciskam F12 > 'Enable plugins'
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

W wiki Opery pamietam jest porada jak zrobic przycisk na wylaczenie samego plugina flasha bez koniecznosci wylaczania pozostalych pluginow. (oczywiscie mowa o rzeczywistym wylaczeniu plugina, a nie maskowaniu stylami). Troche jest z tym zabawy ale sie da.
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

A ja jakoś nie mogłem się do Opery przyzwyczaić. Używałem jej intensywnie ponad tydzień i mimo wielu fajnych rzeczy jakoś mój wypielęgnowany Firefox z kilkoma wtyczkami bardziej do mnie przemawia.
Tylko proszę nie mówcie, że tydzień to za mało. Używając przeglądarki dzień w dzień przez kilka godzin juz można stwierdzić czy nam pasuje.
P.S. ¯eby nie było, jako fan Qt planuję przy najbliższym remanencie (a może i reinstallu) systemu (czyli w okolicach KDE 4.1) porzucenie FF i kto wie, może wtedy... chociaż zostaje jeszcze konqueror :mrgreen:
Awatar użytkownika
grze_S
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 12:30

Post autor: grze_S »

Konqeror też jest fajny (jego podstawową zaletą jest jak dla mnie szybkość pod KDE i bardzo dobra obsługa flasha i javy). Brakuje mi w nim jednak gestów myszy i np zamykania otwartych kart środkowym przyciskiem myszy, wie może ktoś czy da się to jakoś ominąć ? ;-)
Awatar użytkownika
Junkers
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2007, 21:00
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Junkers »

Witam!
Przepraszam za lekkie odstępstwo od tematu ale >>TUTAJ<< jest moim zdaniem dosyć śmieszny artykuł napisany pod wyraźnym wpływem propagandy M$ dotyczącej wydawania poprawek do Mozilli. ¯yczę miłej lektury i szczególnie polecam komentarze ponieważ niektóre z nich bardzo dobrze oddają naiwność tego artykułu.
Immortal
Posty: 31
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 12:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Immortal »

Ja używam FF. Kiedyś używałem opery ale jakiś czas temu był konflikt z flashem i wieszało mi system. No i z niej zrezygnowałem :) Teraz już się przyzwyczaiłem do FF i nie zamierzam zmieniać ;)
eNeON
Posty: 3
Rejestracja: 26 czerwca 2007, 14:17

Post autor: eNeON »

Ja używam FF z tego względu, że Opera gorzej współpracuje z Flash-em i Javą ;/
Jest + dla FF za to, że jest schludna, jednak przerzuciłbym się na Operę gdyby Flash i Java chodziły jak w FF.
ODPOWIEDZ