Debian jest własnością NSA

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
sinplez1y1
Posty: 97
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 23:25

Re: Debian jest własnością NSA

Post autor: sinplez1y1 »

coldwind też mówi, że nie ma różnicy ja jednak opowiem się za rms-em, że różnica jednak jest ;)
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Debian jest własnością NSA

Post autor: dedito »

Nie wiem do czego się odniosłeś, ale raczej nie do mojej ostatniej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
sinplez1y1
Posty: 97
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 23:25

Re: Debian jest własnością NSA

Post autor: sinplez1y1 »

o to mi chodziło
https://www.youtube.com/watch?v=1wO-o_mIUTU#t=34m32s

to wyszkolone chłopaczki googla ale ja wole ideowców tak jak rms i będę się trzaymał swojego, że są ludzie którzy podstawowe kompilatory czy jądro sprawdzają pieczołowicie
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Debian jest własnością NSA

Post autor: dedito »

No ja Cię na pewno nie zmuszam do trzymania się czegokolwiek innego :)
Tu możesz wyluzować i odetchnąć, to są luźne rozmówki.
Awatar użytkownika
sinplez1y1
Posty: 97
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 23:25

Re: Debian jest własnością NSA

Post autor: sinplez1y1 »

ejjjj ja wyluzowany i odetchnięty to całyczas jestem, forum zrobione fajnie jest, ludzie spoko, modzi też, admini też czego chcieć więcej;)
nie no poważnie ;)
pozdro
Awatar użytkownika
sinplez1y1
Posty: 97
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 23:25

Re: Debian jest własnością NSA

Post autor: sinplez1y1 »

do autora wątku
-slackware (twórca umarł na zawał gdy zobaczył agenta, nie wiemy o co chodzi w kodzie porzucamy projekt)
-gentoo (brak sprzętu do kompilacji wszystkiego przerósł nas)
-arch (shakowany)
-freebsd (podobieństwo do systemu tego kolesia co to kwasy żarł i lubił jabłka shakujemy w swoim czasie...)
-netbsd (za dużo architektur do ogarnięcia nie damy rady...)
-openbsd (ktoś jeszcze dobrze żyje z twórcami? po ostatniej zabawie z IPSEC było nieźle...)
-openindiana (to ten co go ubili na posterunku i tego Debiana nam dał? hm o tym nic nie mówił...)
-haiku (a co to jest?)
-reactos (ktoś tego używa?)

Mam nadziję, że teraz wszytko będzie jasne po shakowaniu skrzynki mailowej agenta Johnsona, nie dziękujcie ;)
Awatar użytkownika
Morfik
Beginner
Posty: 149
Rejestracja: 21 lutego 2009, 21:00

Re: Debian jest własnością NSA

Post autor: Morfik »

Ja mam krótkie pytanie, kto z tego forum/wątku przejrzał jakikolwiek (nie swój) projekt pod kątem zgodnego z deklarowanym sposobem działania? Eeeee, nikt? :D Czemu? Bo nikomu się nie chce, a wszyscy uważają, że skoro opensource, to jest bezpieczne, bo jest open. Już wiele przypadków było z takin naiwnym ufaniem bez weryfikacji. Pamiętacie skrypt "phpBB modified by Przemo"? Autor tłumaczył zaimplementowanie backdora jedynie w dobrych celach dla policji przy łapaniu pedofili. :D Po latach ktoś znalazł i sprawa się sypła -- po latach!!!! Takich akcji można mnożyć w nieskończoność. Co wam po tym otwartym kodzie, skoro nikt w niego nie patrzy? :D
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Debian jest własnością NSA

Post autor: dedito »

W zasadzie powielasz to co zostało już napisane:
dedito pisze: 10 marca 2017, 23:04 To racja, ale kto będzie przeglądał wszystkie linijki kodu (i do tego jeszcze ze zrozumieniem), czasem zastanawiam się czy w tym kontekście jest w ogóle różnica pomiędzy otwartym i zamkniętym kodem.
Ale dobrze poprzeć to przykładami te stereotypowe przypinanie łatki bezpieczny, projektom opensource.

Na szczęście mamy jeszcze pentesterów i innych zapaleńców, którzy odpowiednimi narzędziami znajdują, mam nadzieję, większość luk zostawionych świadomie czy nieświadomie przez programistów.
Czasem trzeba na to czekać nawet kilka lat, nie śledzę na bieżąco, ale w tym przypadku też wierzę, że są to sporadyczne przypadki.
Przy okazji pamiętam pomrocznie (chodziło chyba o https://en.wikipedia.org/wiki/Dirty_COW ) niedawno znaleziony błąd w kernelu linuksowym, który sięgał do linii 2.6.
Nic więc nie jest bezpieczne w 100%.
Awatar użytkownika
Morfik
Beginner
Posty: 149
Rejestracja: 21 lutego 2009, 21:00

Re: Debian jest własnością NSA

Post autor: Morfik »

dedito pisze: 11 marca 2017, 10:15 W zasadzie powielasz to co zostało już napisane:
No bo to trzeba powielać i ciągle ludziom pokazywać. :D Inaczej wszyscy żyją w przekonaniu, że coś jest bezpieczne, gdy tak w cale nie jest. Problem nie jest w oprogramowaniu ale w ludziach, a ci jak dostają dil od policji, że albo idziesz na współpracę, albo cię wsadzimy, to jakoś wszyscy zaczynają współpracować. :D
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Debian jest własnością NSA

Post autor: dedito »

Można więc chyba odpowiedzieć częściowo na pytanie autora:
zegartyka pisze: 10 marca 2017, 20:36 czy rzeczywiście Debian jest WOLNYM, BEZPIECZNYM, NIEZALEŻNYM SYSTEMEM?
Mogę chyba jedynie zgodzić się co do tego, że jest to system wolny (jeżeli autor miał na myśli otwarty kod).
Co do reszty, zależy do czego porównujemy Debiana.
ODPOWIEDZ