Keepassx blokuje dostęp

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
jesse53
Posty: 18
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 21:41

Keepassx blokuje dostęp

Post autor: jesse53 »

Po przeinstalowaniu systemu zablokował się dostęp do menedżera haseł keepasx. Klucz i bazę trzymam na osobnej karcie pamięci więc nie rozumiem dlaczego blokuje mi dostęp. Zmieniłem dystrybucję linuksa z Fedory na Debian. partycja home była nieformatowana lecz tylko przypisana do nowego systemu. Jak wspomniałem baza i klucz są na innym oddzielnym dysku. Podaję lokalizację oraz hasło główne po czym wyskakuje błąd:

Kod: Zaznacz cały

Poniższy błąd wystąpił po odczytaniu bazy. Nieprawidłowy podpis.
Czy jest sposób żeby odblokować sejf haseł bo inaczej stracę wszystkie?
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Re: Keepassx blokuje dostęp

Post autor: mariaczi »

Próbowałeś zainstalować keepass'a po czy wykonać import ze starej bazy? Uprawnienia masz poprawne do tego pliku bazy?
jesse53
Posty: 18
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 21:41

Re: Keepassx blokuje dostęp

Post autor: jesse53 »

Po instalacji systemu Debian zainstalowałem także keepassx, a bazę i klucz miałem w postaci niezmienionej na osobnej karcie pamięci, którą obecnie podaję na ścieżce dostępu.
Import ze starej bazy. Nie rozumiem, przecież korzystam ze starej bazy. Uprawnienia się nie zmieniły mam do nich dostęp.
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Re: Keepassx blokuje dostęp

Post autor: mariaczi »

jesse53
Posty: 18
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 21:41

Re: Keepassx blokuje dostęp

Post autor: jesse53 »

Sęk w tym że aby eksportować istniejącą bazę czy klucz należy zrobić to wcześniej, by zabezpieczyć się na przyszłość. Ja tego nie zrobiłem więc teraz pozostaje mi jedynie opcja importu, z której też nie skorzystam z wiadomych względów.
Myślałem że zachowanie bazy i klucza wystarczy by na innej dystrybucji uruchomić keepassx. Myliłem się!
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Re: Keepassx blokuje dostęp

Post autor: mariaczi »

Sprawdź czy pod windows'em czasem jej nie otworzysz.
jesse53
Posty: 18
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 21:41

Re: Keepassx blokuje dostęp

Post autor: jesse53 »

Windows, brrr- a co to takiego? Żartowałem, używam wyłącznie OS Linux.
Czy można zmienić klucz aby odzyskać bazę? Dalej nie rozumiem dlaczego zablokowało program skoro nadal mam tę samą bazę z oryginalnym kluczem? A może w pliku "klucz" zawierają się dane dla konkretnego dysku, systemu, wersji programu?
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Re: Keepassx blokuje dostęp

Post autor: pawkrol »

Może wersję są różne i tu tkwi problem. Jaka była na Fedorze a jaka jest na Debianie ?
jesse53
Posty: 18
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 21:41

Re: Keepassx blokuje dostęp

Post autor: jesse53 »

Wersji keepassx z Fedory nie sprawdzałem i niestety nie da się tego zrobić teraz. Gdybym spodziewał się kłopotów.... . Nie znam mechanizmów zabezpieczających tej aplikacji, ale dobrze świadczy o niej stopień trudności z implementacją w innym systemie linux. Nauczka na przyszłość! Mam kopię zarchiwizowaną dd systemu Fedora, do której łatwo powrócić więc jest nadzieja na odzyskanie zbioru haseł.
Dziękuję wszystkim za próbę pomocy, która niczego nie dała. Na przyszłość wykorzystam opcję eksportu danych do pliku. Będzie deską ratunku jaka teraz bardzo by się przydała.
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Re: Keepassx blokuje dostęp

Post autor: mariaczi »

jesse53 pisze:Wersji keepassx z Fedory nie sprawdzałem i niestety nie da się tego zrobić teraz.
Naprawdę, nie da się sprawdzić? Jak wiesz, którą wersję Fedory miałeś to i sprawdzisz po pakietach jaka wersja kepassx'a w niej jest.
jesse53 pisze:Dziękuję wszystkim za próbę pomocy, która niczego nie dała.
Nie dała, bo nie chcesz skorzystać z podpowiedzi jakie dostajesz. Poszukaj i uruchom jakiegoś win7 PE a w nim KeePassX z wersji tzw. portable i dopiero wtedy pisz, że próby nic nie dały.
ODPOWIEDZ