Instalacja sterownika nvidii z plikami nag

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
wolacinio
Posty: 20
Rejestracja: 26 marca 2011, 18:15

Post autor: wolacinio »

Bądź tak miły i sprawdź. Kombinacja N + enter nie działa.
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

Skoro N jest domyślnie to spróbuj samo enter.

Następnie jak ten wątek ma mieć jakikolwiek sens bytu, to uzupełnij informacje: threads/12771-Zakładając-temat-przeczyt ... #post81406

Jest jakiś powód instalowania najnowszych wersji jądra i sterowników (np. nowy sprzęt)? Jeżeli nie to nie ma sensu zwiększać numerków jądra, sterowników i można korzystać z tych z repozytorium.
Najnowsze sterowniki wprowadzają obsługę nowych jąder (zmiana ABI), xorga i nowe modele kart graficznych. Sama wydajność nie zmienia się za bardzo. Jeżeli masz nowy sprzęt którego obsługa została dodana w nowszych sterownikach i nowszym jądrze to proponuje przesiąść się na wersje testową debiana. Ewentualne aktualizacje, które w przypadku nowego sprzętu mogą mieć znaczenie dotrą znacznie szybciej.
Awatar użytkownika
ArnVaker
Beginner
Posty: 277
Rejestracja: 10 października 2012, 21:58

Post autor: ArnVaker »

U mnie n + enter działa. Swoją drogą dlaczego właściwie masz ten wybór w formie podania litery? Domyślnie te komunikaty są w ncurses, odpowiedź wybiera się strzałkami i potwierdza enterem. Żeby uzyskać to w formie takiej jak u Ciebie musiałem odpalić usuwanie via:

Kod: Zaznacz cały

/usr/bin/nvidia-uninstall --ui=none
wolacinio
Posty: 20
Rejestracja: 26 marca 2011, 18:15

Post autor: wolacinio »

Rafal_F, enter nie działa, zapewne jakaś kombinacja klawiszy. Aha i jeszcze jedno. Sądziłem, że nowe jądra wprowadzają więcej nowości, obsługi nowych procesorów, szybszą prace itd. itp., bo po co by aktualizowali jądra? Tak mi się przynajmniej wydaje. Sprzęt jest z grudnia 2012r i ma przykładowo i5 III generacji.

ArnVaker, zainstaluję w inny sposób sterowniki według poradnika na Waszej stronie. Już bardzo wiele się od was dowiedziałem.

Dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ