Ubuntu Netbook Remix nie wczytuje stron

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
bartekvip
Posty: 35
Rejestracja: 04 marca 2007, 23:42
Lokalizacja: K-ce

Ubuntu Netbook Remix nie wczytuje stron

Post autor: bartekvip »

Witam,
Zainstalowałem sobie Ubuntu Netbook Remix na Acer Aspire One 150. Wszystkie pięknie działa poza wczytywaniem się stron internetowych. Jeżeli podam adres IP serwera np. Onetu to mi wczyta stronę w przeglądarce i mogę sobie "łazić". Jednak jak podam onet.pl to nie działa. Wczytuje tak długo, że przeglądarka w końcu podaje błąd o nie możności znalezienia takiego serwera. W gruncie rzeczy nie wiem co jest, bo na kompie gdzie mam i Win XP, i Debiana internet działa. Kolejny PC ma Windows Server 2003 i łączy się WiFi i też działa. A na moim AAO150 nie działa. Ani kablem, ani WiFi. W czym rzecz? Mam ruter Cerberus ADSL WiFi (tak się nazywa). Mój internet to Neo. A i próbowałem na sztywno podać w ustawieniach połączenia DNS'y Neo i też nie działa...
jmarcin_1984
Beginner
Posty: 153
Rejestracja: 16 kwietnia 2008, 13:42
Lokalizacja: BP

Post autor: jmarcin_1984 »

Wpisałeś adresy DNS do pliku resolv.conf?
bartekvip
Posty: 35
Rejestracja: 04 marca 2007, 23:42
Lokalizacja: K-ce

Post autor: bartekvip »

Korzystałem z tego programu do konfiguracji Network Manager i jak przeglądałem ten plik to poprawne miał wpisy w nim.
jmarcin_1984
Beginner
Posty: 153
Rejestracja: 16 kwietnia 2008, 13:42
Lokalizacja: BP

Post autor: jmarcin_1984 »

A pingi lecą do domen które odwiedzasz? Spróbuj na sztywno ustawić adresy w tym pliku i zresetuj połączenie. Może to być wina tego managera sieci.
bartekvip
Posty: 35
Rejestracja: 04 marca 2007, 23:42
Lokalizacja: K-ce

Post autor: bartekvip »

Pingi lecą do IP do hostów nie. To spróbuje z tym na sztywno. Ale w informacji o połączeniu podaje prawidłowy adres IP. Sprawdzam potem jako root i też pokazuje, że komputer jest podłączony. Jednak sprawdzę.
jmarcin_1984
Beginner
Posty: 153
Rejestracja: 16 kwietnia 2008, 13:42
Lokalizacja: BP

Post autor: jmarcin_1984 »

Skoro ping leci do IP to połączenie jest ok. Problem jest z DNSami. Ustaw ręcznie adres DNS i powinno chodzić. Mój wpis resolv.conf jest taki

Kod: Zaznacz cały

 nameserver 192.168.3.1 
Jakoś nigdy nie miałem zaufania do sieciowych zarządców :)
bartekvip
Posty: 35
Rejestracja: 04 marca 2007, 23:42
Lokalizacja: K-ce

Post autor: bartekvip »

Problem jest taki, że ten DNS w pliku jest taki jak powinien być czyli 192.168.1.1
zonku
Posty: 1
Rejestracja: 21 marca 2011, 02:48

Post autor: zonku »

Też mam taki problem, system się aktualizuje, lecz przeglądarka wyświetla strony gdy otrzyma adres IP.
Rozwiązałem go w taki sposób, że do pliku resolv.conf dodałem IP serwera dns, które pobrałem z rutera. Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie, strony wyświetlają się, lecz czy to dobry sposób, bo co, jeśli będziemy korzystać z internetu w jakimś ogólnodostępnym miejscu? Co wtedy, problem chyba się powtórzy?
ODPOWIEDZ